Orai: į šalį brausis pokyčiai – pravers atsargumas

Gamta žiemą
Gamta žiemą
  © Greta Skaraitienė / Fotobankas
gismeteo.lt
2019-12-10 11:11

Šiandienos orai dieną vėl primins rudenį, tačiau neapsigaukite.

Jau po pietų, vakarėjant į šalį veršis permainos. Dienos metu kur ne kur palynos, bus ir pragiedrulių, artėjant vakarui pradedant šiaurės vakariniais šalies rajonais dažniau pasirodys šlapios snaigės, temperatūra sparčiai kris, kelius slidins plikledis. Būkite atidūs.

Tuo metu pasisuks ir kur kas žvarbesnis šiaurės vakarų krypties vėjas.

Įdienojus kai kur temperatūra dar spės pakilti ir iki 7 laipsnių šilumos. Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 4, Kaune ir Panevėžyje apie 5 laipsnius šilumos. Klaipėdoje oras sušils iki 6 laipsnių.

Trečiadienis jau bus žiemiškesnis. Nakties metu vietomis truputį pasnigs, tačiau dangus bus gan giedras, o keliai slidūs, negana to, kai kur galimas ir rūkas. Temperatūra svyruos tarp –6–2 laipsnių šalčio, tik pajūryje bus apie nulį.

Rytas išauš saulėtas, šviesi bus ir pirmoji dienos pusė, o vėliau vietomis palaipsniui daugės debesų, tačiau žymesnių kritulių nenumatoma. Vėjas nurims ir pasisuks iš pietų, pietryčių, tik prie jūros gūsiai bus vos stipresni.

Trečiadienio dieną temperatūra laikysis apie nulį, išsilaikys plikledžio pavojus. Vos šilčiau bus tik vakarinėje šalies dalyje, pajūryje.

Vilniuje šals iki –1, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie nulį. Kaune oras šils iki 1, Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Vakarėjant oras vėl sparčiai atšals.

Paskutinėmis darbo dienomis bus pokyčių. Naktimis gnybs kur kas silpnesnis šaltukas, o dienomis temperatūra bus teigiama, dangumi plauks didesni debesys, numatomi mišrūs krituliai. Sustiprės pietryčių krypties vėjas.