V. Šapoka: rasime kompromisą dėl biudžeto

Vilius Šapoka
Vilius Šapoka
  © Alfa.lt
BNS
2019-12-10 09:16

Seimui antradienį grįžtant prie kitų metų biudžeto projekto, finansų ministras mano, kad kompromisas bus surastas, o projektas sulauks ir Seimo, ir prezidento pritarimo.

„Nepaisydamas tų įvairių diskusijų ir skirtingų nuomonių (Seimo – BNS) komitetuose, aš manau, kad bendrą vardiklį tikrai surasime ir tiek Seimas pritars Vyriausybės nuomonei, tiek prezidentas. Kadangi visos trys pagrindinės valdžios institucijos aktyviai dalyvavo formuojant šį biudžetą, tas biudžetas nėra tiktai Vyriausybės reikalas, ir tikrai tuos kompromisus rasime“, – „Žinių radijui“ sakė Vilius Šapoka.

Jo teigimu, Vyriausybė dėl biudžeto sulaukė daug Seimo narių siūlymų, formuojant kitų metų šalies finansus aktyviai dalyvavo ir prezidentūra. Pasak ministro, „galbūt jautresnės diskusijos“ yra dėl to, kad šiemet vyko keleri rinkimai, o ir kitąmet dar laukia Seimo rinkimai.

„Lyginant su ankstesniais metais daugelis dalykų yra labai panašūs, tikrai yra daug siūlymų iš Seimo narių – jau pateiktam Vyriausybės projektui gavome iš Seimo pasiūlymų už daugiau nei 1,8 mlrd. eurų papildomai. Taip pat, kas sakyčiau nauja, prezidentūra labai aktyvi ir teikia savo siūlymus – tiek dėl išlaidų, tiek dėl pajamų“, – sakė ministras.

V. Šapoka teigia, kad perskirstymas per biudžetą Lietuvoje auga.

„Apžvelgus dinamiką, tas perskirstymo lygis 2017 m. sudarė 29,5 proc. (BVP – BNS), tai 2020 m. tas perskirstymo lygis pagal Vyriausybės projektą jau sudarytų 31,6 proc. Tas šuolis tikrai yra didelis, nemanau, kad kažkuri kita ES šalis galėtų pasigirti tokiu sparčiu perskirstymo kilimu. Dėl to tikrai ta kryptis atitinka prezidento išsakytas idėjas, tiktai galbūt kartais skiriasi nuomonės dėl priemonių“, – sakė V. Šapoka.

Ministras pastebėjo, kad perskirstymo rodikliai svyruoja, pavyzdžiui, 2018 m. buvo 30,2 proc. BVP, šiemet planuojamas 30,3 proc., tačiau matyti augimo tendencija.

„Nepaisydami tų svyravimų matome, kad tendencija yra akivaizdi, tas perskirstymas auga ir ne tik dėl mokesčių tarifų didinimo, bet atsisakant nepagrįstų lengvatų ir, žinoma, atsižvelgiant į tai, jog šešėlis Lietuvoje traukiasi – tai taip pat didina mokestines pajamas“, – pridūrė ministras.

Seimui antradienį teikiamas Vyriausybės patobulintas 2020 m. valstybės biudžeto projektas. Biudžeto priėmimas turėtų vykti viename iš artimiausių posėdžių – gruodžio 12 arba 17-ąją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.