Seime – dar vienas bandymas priimti Miškų įstatymą

Miškas Dzūkijoje
Miškas Dzūkijoje
  © Alfa.lt
BNS
2019-12-10 06:51

Seimas antradienį dar kartą bandys iš naujo priimti Miškų įstatymą, įtvirtinusį urėdijų reformą.

Seimą iš naujo pradėti urėdijų reformą įteisinančio įstatymo priėmimo procedūrą įpareigojo Konstitucinis Teismas (KT), pavasarį nutaręs, kad anksčiau jis neteisėtai priimtas skubos tvarka.

Seimas perbalsuoti dėl įstatymo turėjo iki gruodžio 2 d., kai oficialiai įsigaliojo KT sprendimas.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas gruodžio 2 d. BNS sakė, kad, įsigaliojus KT nutarimui, Valstybinė miškų urėdija gali tęsti savo veiklą, tačiau tam tikru mastu gali sutrikti miškų valdymas ir tvarkymas. Pavyzdžiui, lieka nesureguliuotas valstybinės miško žemės valdymas patikėjimo teise, urėdijų valstybinės funkcijos, urėdų ir kitų pareigūnų gyvybės ir sveikatos draudimas, miškų valdytojų privalomieji atskaitymai į valstybės biudžetą ir kita.

Norint, kad įstatymas būtų priimtas, balsavime turi dalyvauti ne mažiau kaip 71 parlamentaras. Iki šiol Seime pataisos nepriimtos pritrūkus balsų – keliuose balsavimuose nedalyvavo opozicija ir dalis remiančių valdančiuosius parlamentarų.

Atnaujintame įstatymo projekte yra vienintelis pakeitimas – formuluotė „miškų urėdija (urėdijos)“ keičiama į „miškų urėdija“.

Valstybinių miškų urėdija įregistruota pernai sausį – ji pagal naują įstatymą sujungė visas 42 šalies urėdijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.