Gariūnų verslininkas atsivežė 1,5 tonos „Adidas“, „Balenciaga“, „Gucci“ ir kitų prabangių ženklų klastočių
Žemiausia rinkos vertė – apie 442 tūkst. eurų

„Balenciaga“ batų modelis (Suru.lt)
„Balenciaga“ batų modelis (Suru.lt)

Gariūnų verslo centre dar metų pradžioje pareigūnai aptiko didelį kiekį prabangių prekės ženklų klastočių – vos vienas verslininkas per Lenkiją iš Turkijos buvo atsigabenęs pusantros tonos „Adidas“, „Balenciaga“ ir kitų garsių ženklų padirbinių.

Už tokį verslo modelį verslininkui Artūrui Arzumanovui Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo paskelbtas jau įsiteisėjęs nuosprendis. Vyras dvi paras praleido už grotų, taip pat jam teks susimokėti kelių tūkstančių eurų baudą.

Bylos duomenimis, A. Arzumanovas susitarė su Turkijos piliečiais dėl garsiais prekės ženklais pažymėtų klastočių, ketindamas jas parduoti kaip tikras, ir 2019 m. balandžio pradžioje atsivežė šias klastotes per tarpininkavusią Lenkijos bendrovę. Prekes verslininkas parsivežė ir laikė garaže, o balandžio 3 d. dviem mikroautobusais atsivežė į Gariūnų verslo centrą. Tačiau čia A. Arzumanovą ir kito mikroautobuso vairuotoją sulaikė policininkai, atliko kratas ir paėmė klastotes.

Pats vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, jo automobilyje taip pat rasti 13 770 eurų grynaisiais.

Ekspertai suskaičiavo, kad verslininkas turėjo 298 padirbtus „Adidas“ ženklu pažymėtus marškinėlius, 175 „Nike“ ženklu pažymėtus marškinėlius, „Hugo Boss“, „Balenciaga“ ir „Gucci“ ženklais pažymėtos avalynės ir produkcijos.

Abiejuose mikroautobusuose buvo rasta padirbinių, įvertintų apie 75 tūkst. eurų suma. Tačiau dar daugiau padirbinių buvo aptikta verslininko garaže, kuriame, be jau minėtų ženklų, buvo galima rasti „Burberry“, „Louis Vuiton“, „Givenchy“, „Tommy Hillfiger“ ir daugybę kitų ženklų klastočių. Daugiau nei tonos garaže rastų klastočių, ekspertų vertinimu, bendra žemiausia rinkos vertė siekia 366 987 eurus.

Teisme A. Arzumanovas kaltę pripažino ir paaiškino, kad už prekes, kurių bendra žemiausia rinkos vertė siekia apie 441 987 eurus, tarpininkavusiai Lenkijos bendrovei sumokėjo vos 8500 eurų.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas Ramūnas Keidūnas A. Arzumanovui skyrė 3 tūkst. eurų baudą, tačiau dėl dviejų už grotų praleistų parų ši bauda sumažėjo iki 2800 eurų. Visi padirbiniai, kuriems sutalpinti prireikė 69 maišų, teismo sprendimu buvo konfiskuoti, tačiau verslininkui pavyko išsaugoti 13 770 eurų, kurie iš jo buvo paimti kratos metu – nenustačius, kad šie pinigai buvo gauti nusikalstamu būdu, teismas nurodė juos grąžinti.