V. Putinas atvyko į Paryžių dalyvauti „Normandijos ketverto“ susitikime

Vladimiras Putinas, Emanuelis Makronas
Vladimiras Putinas, Emanuelis Makronas
  © SCANPIX
BNS
2019-12-09 17:24

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį atvyko į Paryžių, kur netrukus – po trejų metų pertraukos ir atnaujinta sudėtimi – įvyks „Normandijos ketverto“ viršūnių susitikimas.

Iš oro uosto, kur jį pasitiko garbės sargyba, V. Putinas rusų gamybos limuzinu „Aurus“, kuriuo naudojasi ir Rusijoje, ir užsienyje, išvažiavo į Eliziejaus rūmus, kur jį pasitiko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Keturių lyderių susitikimui Eliziejaus rūmuose skiriamos maždaug trys valandos.

Susitikimas vyks Prancūzijoje prasidėjus visuotiniam streikui ir masinėms protesto akcijoms. Prieš jį V. Putinas surengs pokalbius su E. Macronu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.

„Normandijos ketvertas“ Eliziejaus rūmų Murato salone susirinks maždaug 17 val. Lietuvos laiku. Lyderių deryboms numatyta dvi valandos ir 45 minutės; po susitikimo suplanuota lyderių spaudos konferencija.

Po spaudos konferencijos V. Putinas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis surengs atskirą savo susitikimą. Jie anksčiau niekada nėra susitikę, tik – kalbėję telefonu.

Rusijos prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad pagrindinė V. Putino ir V. Zelenskio susitikimo tema, Rusijos nuomone, turi būti Minsko susitarimų įgyvendinimas. Į klausimą, ar rusai pasirengę šio susitikimo metu aptarinėti Ukrainos prezidento idėją dėl „municipalinės sargybos“ Donbase, J. Ušakovas atsakė: „Pažiūrėsime.“

Kaip sakė vienas apie susitikimo organizavimą informuotas šaltinis, derybose turi dalyvauti Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas ir „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris.

Protokole abiejų lyderių susitikimui numatytos 45 minutės, o V. Putino pokalbiams su A. Merkel ir E. Macronu – po pusvalandį. J. Ušakovo duomenimis, V. Putino ir V. Zelenskio derybų laikas neribojamas.

Praėjusį kartą viršūnių susitikimas „Normandijos formatu“ įvyko 2016 metų spalį Berlyne. Iš dabartinio „ketverto“ jame tuomet dalyvavo tik V. Putinas ir A. Merkel.

E. Macronas ir V. Zelenskis pirmą kartą dalyvaus tokiame susitikime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.