Ekonomikos komitetas – prieš taršių automobilių ir stambios prekybos mokesčius

Kamščiai
Kamščiai
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2019-12-09 16:37

Seimo Ekonomikos komitetas pirmadienį nepritarė nei taršių automobilių, nei stambios prekybos mokesčių įvedimui ir grąžino abu projektus iniciatoriams tobulinti.

Socialdemokratas Bronius Bradauskas piktinosi, kad tokio paties dydžio mokestį turėtų mokėti ir vienų, ir 10 metų senumo automobilių savininkai, o konservatorius Dainius Kreivys apgailestavo, kad mokesčio išvengs labai taršūs seni automobiliai.

Parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas siūlė automobilių taršos mokesčio įsigaliojimą atidėti iki liepos, nes „Regitra“ yra nepasiruošusi nuo sausio jo administruoti.

M. Majauskas suskaičiavo, kad per metus mokestį mokėtų 120 tūkst. naujų transporto priemonių savininkai, kai jas registruos, o dar 80 tūkst. žmonių, kai keisis valdytojas.

Aplinkos ministerijos kanclerio Armino Mockevičiaus teigimu, taršių automobilių mokestis leistų 3-5 proc. sumažinti klimato kaitą sukeliančių dujų išmetimą. Jis taip pat pabrėžė, kad mokestis „paliestų daugiau negu pusę registruojamų automobilių“.

Pasak A. Mockevičiaus, 50 proc. viso anglies dioksido išmeta lengvieji automobiliai.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.