Menininkė J. Vaitkutė pristatė šventinį kūrinį – trimatę Kalėdų eglę iš dovanų

Jolitos Vaitkutės meninė instaliacija
Jolitos Vaitkutės meninė instaliacija
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2019-12-09 15:53

Arti 100 valandų darbo – tiek laiko prireikė įgyvendinti naujausios jaunosios kartos kūrėjos Jolitos Vaitkutės meninės instaliacijos idėjai. Šįkart tai – itin netradicinė, iš daugiau nei pusšimčio dovanų dėžių sukurta trimatė Kalėdų eglė, artėjančioms šventėms papuošusi Vilniaus širdyje įsikūrusį prekybos centrą „Europa“.

Apžiūrėti ir įvertinti naujausią menininkės J. Vaitkutės kūrinį vilniečiai ir miesto svečiai gali pirmajame „Europos“ aukšte. Planuojama, kad tokia netradicinė, vos iš vienos perspektyvos visiškai matoma Kalėdų eglutė prekybos centrą puoš iki pat sausio pradžios.

Siunčia žinutę

Pasak prekybos centro generalinės direktorės Rasos Vileikytės, sprendimas šįmet pasipuošti itin originaliai priimtas siekdama atliepti per šventes svarbią dovanų temą, taip pat prekybos centrui aktualią tvarumo tematiką.

„Tokia netradicinė Kalėdų eglutė lankytojams siunčia net kelias žinutes. Visų pirma, norėjome patenkinti lūkesčius – prekybos centras nuolat stebina netradicinėmis idėjomis, todėl šįmet išvien su inovatyvia menininke J. Vaitkute dėjome visas pastangas tam, kad sukurtume išties unikalią šventinę atmosferą. Taip pat ši trimatė iš dovanų sukurta eglė, kaip ir mūsų šūkis „Dovanos, kurių #nusipelnei“, primena apie išskirtinį šventinių dovanų asortimentą. Galiausiai, ji puikiai atliepia jau kurį laiką vystomą tvarumo temą, mat kūriniui panaudotos medžiagos – itin lengvai perdirbamos“, – sako R. Vileikytė.

Savo ruožtu menininkė J. Vaitkutė pasakoja, kad unikalios instaliacijos idėja gimė svarstant, kuo gi pakeisti įprastą gyvą kalėdinį medį.

„Pasiryžusi sukurti prekybos centro kalėdinę eglutę nemažą laiko dalį skyriau apmąstymams, kaipgi apsieiti be tikros eglės. Mintyse ieškojau tokios idėjos, kuri būtų kuo draugiškesnė gamtai, mat tokiu principu paremta iš esmės visa mano kūryba. Galiausiai, idėją padiktavo kalėdinių dovanų tradicija, ne tik vienijanti vieną iš Kalėdų simbolių – dovanas, bet ir tvarumą, kadangi joms pakuoti įprastai naudojamas lengvai perdirbamas popierius“, – pasakoja J. Vaitkutė.

Menininkės teigimu, prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo gausus būrys pagalbininkų, prekybos centre plušėjusių kelias dienas, kartais – net iki paryčių. Darbas pareikalavo ypač daug kruopštumo, mat reikėjo apgalvoti kiekvieną detalę – nuo to, kaip teisingai sukirpti dovanų popierių, iki galutinio dovanų sustatymo centimetrų tikslumu.

Idėjų dovanoms semiasi iš užuominų

Daugiau nei pusšimtis nepriekaištingai supakuotų dovanų įkvėpė J. Vaitkutę ir pačią pamažu imtis ruoštis Kalėdoms – palengva dairytis, ką gi dovanoti draugams ir artimiesiems.

„Dažniausiai dovanuoju kruopščiai parinktas dovanas, apie kurias neretai imu galvoti gerokai iš anksto. Bendraudama su draugais ir artimaisiais stengiuosi išgirsti, ko jie labiausiai nori, ko jiems trūksta ar kas jiems patinka. Tuomet tas nesąmoningas užuominas stengiuosi įsiminti ir atėjus laikui norus išpildyti. Man nepatinka dovanoti „iš reikalo“, kai tiesiog nueini į parduotuvę ir nuperki kažką, kas „turėtų tikti“. Tai padovanoti gali bet kas. O juk dovanos turi džiuginti, jas parinkti reikia nuoširdžiai“, – svarsto J. Vaitkutė.

Tiesa, nors ankstesniais metais menininkė stebindavo savo namuose itin originaliai papuoštų eglių nuotraukomis, pavyzdžiui, kalėdinį medį papuošdavo silkėmis, šįmet J. Vaitkutė sako, kad minėta eglė – tikriausiai vienintelė, kurią puoš per šiųmetį švenčių laikotarpį.

„Į šį kūrinį sudėjau visas savo mintis ir energiją, todėl galima sakyti, kad savo Kalėdas jau atšvenčiau“, – sako J. Vaikutė, pajausti šventinę atmosferą kviečianti ir jus.  

Menininkė J. Vaitkutė pristatė šventinį kūrinį – trimatę Kalėdų eglę iš dovanų

Jolitos Vaitkutės meninė instaliacija
+12