Lažybų skandalai grįžo: „Atlantas“ ir „Palanga“ šalinami iš A lygos
Papildyta 16.00, T. Danilevičiaus komentaras

„Palangos“ – „Atlanto“ rungtynės
„Palangos“ – „Atlanto“ rungtynės
  © „Facebook“
Alfa.lt
2019-12-05 15:37

Lietuvos futbolas anksčiau ne kartą buvo siejamas su sutartų rungtynių ir lažybų skandalais. Manyta, kad pastaraisiais metais dėl aktyvios lažybų prevencijos programos ir stebėsenos situacija pagerėjo. Tačiau šias iliuzijas išsklaidė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai.

„Deja, grįžtame į 2015 m., kai ši problema buvo labai opi. Šiemet A lygos ir I lygos pirmenybių metu gavome 24 pranešimus apie galimai sutartas rungtynes. Taip pat esame gavę 200 įspėjimų, kurie nurodo apie keistus koeficientų pokyčius rungtynių metu“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje skandalingus skaičius atskleidė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Pasak jo, net 17 pranešimų susiję su dviem klubais – Klaipėdos „Atlantu“ ir „Palanga“, kurie pelnėsi iš nelegalaus lažybų verslo.

Praėjusiame A lygos sezone „Atlantas“ užėmė 6 vietą, „Palanga“ liko 7-a.

LFF sankcijos buvo negailestingos – „Atlantas“ ir „Palanga“ diskvalifikuojami iš A lygos ir 2020 m. galės rungtyniauti nebent trečiame šalies divizione – LFF II lygoje. Klaipėdos klubui skirta 30 tūkst. eurų bauda, Palangos klubui - 42 tūkst. eurų.

LFF praneša, kad taip pat nubausti ir šių klubų futbolininkai – 5 žaidėjai iš „Atlanto“ bei 10 žaidėjų iš „Palangos“ komandų. Mažiausia žaidėjui skirta diskvalifikacija siekia 6 mėnesius, tuo tarpu didžiausia – 12 mėnesių bei 2 tūkstančių eurų bauda. LFF taip pat kreipsis į FIFA su prašymu suspenduoti žaidėjus ne tik lokaliu, bet ir pasauliniu mastu.

„LFF, kartu su UEFA yra pasiruošusi kovoti su manipuliacijomis siekiant paveikti rungtynių rezultatą. Mes laikomės nulinės tolerancijos ribos ir esame pasiruošę užkirstį kelią sutartoms varžyboms. Mūsų tikslas yra išsaugoti sąžiningo žaidimo esmę bei užtikrinti futbolo gerbėjų bei suinteresuotų šalių pasitikėjimą“, - teigė federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

Konferencijoje dalyvavo T. Danilevičius, E. Stankevičius, Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris ir UEFA kovos su sutartomis rungtynėmis skyriaus pareigūnas Massimiliano Michenzi.

LFF Drausmės komiteto sprendimas gali būti skundžiamas ne vėliau kaip per septynias dienas nuo įteikimo dienos. Lietuvos futbolo federacijos atstovų teigimu, tik suvieniję jėgas su teisėsaugos institucijomis galima užkirsti kelią šiai problemai.