D. Trumpas neišsigando kongreso

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
  © SCANPIX
BNS
2019-11-22 18:40

 JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį pareiškė, kad demokratams Kongrese per šią savaitę vykusius viešus apkaltos tyrimo posėdžius nepavyko įrodyti, kad jis kaltas dėl kokių nors nusižengimų.

„Jie [demokratai] pastarąsias penkias dienas su savo liudytojais atrodė kaip pajuokos objektas“, – duodamas interviu televizijai „Fox News“ pabrėžė D. Trumpas.

Jis spėjo, kad klausymai veikiausiai suglumino Ukrainą.

„Turbūt jie ten galvoja, kad mes savo šalyje išprotėjom“, – sakė amerikiečių prezidentas.

Vieši apkaltos tyrimo posėdžiai JAV Atstovų Rūmuose baigėsi anksčiau šią savaitę. Dabar įstatymų leidėjai turės apsispręsti dėl tolesnių procedūros etapų.

Demokratai prezidento apkaltos tyrimą pradėjo rugsėjo 24 dieną, vienam informatoriui išreiškus susirūpinimą dėl liepos 25-ąją įvykusio D. Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pokalbio telefonu.

Pokalbio metu Amerikos lyderis ragino V. Zelenskį inicijuoti antikorupcinį tyrimą D. Trumpo potencialaus varžovo 2020 metų rinkimuose Joe Bideno (Džo Baideno) ir jo sūnaus Hunterio (Hanterio) atžvilgiu, taip pat atlikti tyrimą dėl tariamo Ukrainos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

Demokratų teigimu, Baltųjų rūmų vadovas buvo įšaldęs Ukrainai skirtą finansinę paramą ir delsė surengti aukšto lygio susitikimą su V. Zelenskiu, kad išgautų iš Kijevo pažadą pradėti tuos tyrimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.