Dujiniam šildymui įrengti dujotiekis nereikalingas

20170316_094534
20170316_094534
  © Alfa.lt
alfa.lt
2019-11-22 15:13

Paklausus, kokią šildymo įrangą racionaliausia pasirinkti, gamintojų atstovai ar montuotojai pirmiausia pasiteirauja, kur stovi namas, ar prie jo yra gamtinių dujų įvadas. Toks klausimas akivaizdžiai sufleruoja, kad dujinis šildymas turi pranašumų.

Sprendimas mėgstantiems komfortą

Sostinės pakraštyje naują namą pasistatęs Aurimas paprašė montuotojų paskaičiuoti kelis katilinės įsirengimo variantus. Vyrui labiau patiko geoterminis šildymas, bet pateikti skaičiavimai kiek atšaldė norą – reikėtų maždaug 35–40 proc. didesnių investicijų, nei dujinei katilinei įrengti.

Montuoti šilumos siurblio „oras–vanduo“ naujakurys nenorėjo, nes buvo girdėjęs neigiamų atsiliepimų apie tokios įrangos veikimą spustelėjus šalčiams. Aurimas nedvejodamas būtų pasirinkęs dujinį šildymą, tačiau gamtinių dujų vamzdyną iki jo namo buvo planuojama tiesti tik po kelerių metų. Visgi vilniečio namas šildomas dujomis – paanalizavęs galimus sprendimus, jis sužinojo apie galimybę dujas tiekti balionuose.


„Ieškodami taupesnių šildymosi būdų, žmonės anksčiau dažniausiai įsirengdavo kietojo kuro katilus. Augant pragyvenimo lygiui, dažnam toks būsto šildymo būdas nebeatrodo patrauklus. Nebenorima nuolatos prižiūrėti katilo, jo kurstyti, kad namuose būtų šilta. Juk norima ir pasisvečiuoti ilgiau, ir išvykti atostogauti, nesibaiminant, kad namai per kelias dienas smarkiai atšals“, – sakė bendrovės „JDC prekyba“ savininkas ir vadovas Raimondas Zorkus.

Anot jo, yra ne vienas patogus būsto šildymo sprendimas, tačiau, ieškant racionalaus kainos ir kokybės santykio, pirmoje vietoje galima paminėti dujinį šildymą. Neturintiems gamtinių dujų įvado šildytis dujomis nebeužkertamas kelias. Išmanioji šildymo dujomis sistema – taip vadinasi įmonės „JDC prekyba“ paslauga, kurią pasitelkus galima nebegalvoti apie malkų ruošimą ar katilo kurstymą, o tiesiog mėgautis komfortiška namų aplinka.

Informuoja apie tuščius balionus

Diegiant išmaniąją šildymo dujomis sistemą, šalia namo sienos įrengiama dujų balionams skirta spinta. Mažiausias galimas dujų balionų skaičius, telpantis spintoje, – du, o daugiausia gali būti net ir dvidešimt. Balionų skaičius priklauso nuo dujų poreikio, atsižvelgiant į namo plotą, energinio naudingumo klasę, kitus techninius parametrus.

Anot R. Zorkaus, dažniausiai gyventojai užsisako šešių arba aštuonių balionų komplektus. Įjungus šildymą, visi balionai būna atsukti, tačiau išmanioji sistema dujas naudoja tik iš pusės balionų. Pavyzdžiui, jeigu visą sistemą sudaro aštuoni balionai, šildymui dujos naudojamos iš keturių balionų. Sistemoje sumontuojamas perjungimo mechanizmas, kuris, pasibaigus dujoms pagrindinėje grupėje, automatiškai perjungia dujų tiekimą iš rezervinės balionų grupės.

„Kai sistema persijungia ir ima naudoti dujas iš rezervinės grupės balionų, namo šeimininkas gauna žinutę į telefoną, jog pagrindinėje grupėje reikia pakeisti dujų balionus pilnais. Tokią pat žinutę gauna ir mūsų įmonės operatorius, kuris susisiekia su klientu ir pasitikslina, ar tikrai baigėsi dujos pagrindinėje balionų grupėje, kada būtų galima papildyti sistemą. Pačiam gyventojui tikrai nereikia vaikščioti ir kažkokiu būdu tikrinti, ar nesibaigia balionuose dujos. Apie tai praneša sistema“, – paaiškino bendrovės „JDC prekyba“ vadovas R. Zorkus.

Visgi gavus pranešimą, kad reikalingas sistemos papildymas, reikėtų patikrinti, ar iš tiesų balionai tušti. Mat kartais būna nutrūkęs elektros energijos tiekimas ir, kai sistema išsijungia, šeimininkams taip pat automatiškai išsiunčiami pranešimai apie besibaigiantį kurą, nors taip ir nebūna.

Kol naudojamos rezervinės grupės balionų dujos, pagrindinės grupės tušti balionai pakeičiami pilnais. Dujų tiekimas tokiu būdu išlieka nenutrūkstamas.

Kokia šio šildymo kaina?

Dažnai užduodamas klausimas, kokia tokio šildymo kaina. Jeigu sistema diegiama senos statybos energiškai neefektyviame name, stebuklų tikėtis neverta. Jei kietojo kuro katilas ryte ryja malkas, dujų taip pat bus sunaudojama daug. Todėl iš pradžių vertėtų renovuoti neekonomišką būstą, o po to pasirūpinti komfortu.

„Namui, kuris pastatytas remiantis šiuolaikiniais energinio naudingumo reikalavimais, šildymasis balionais tiekiamomis dujomis tikrai nėra brangus – nuo 30 iki 50 centų per mėnesį už vieną kvadratinį metrą, įskaitant karšto vandens ruošimą keturių asmenų šeimai. Taip, reikia pripažinti, kad toks šildymosi būdas yra kiek brangesnis nei kūrenant malkas kietojo kuro katile. Tačiau nepamirškime, kad šiandien labai svarbus ir laiko taupymas, tikslingesnis jo išnaudojimas. Įsirengus kietojo kuro katilą reikia nuolat rūpintis šildymu: pastatyti malkinę, paruošti malkas, jas sukrauti malkinėje, nešioti kasdien prie katilo, kurstyti, valyti pelenus. O kur dar gaisro pavojus, jei netyčia iškrenta žarijos... Visa tai tikrai atima daug laiko“, – sakė „JDC prekybos“ vadovas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kietojo kuro katilams reikia paruošti kokybiškų malkų, kitaip sunkiai vyks degimo procesas, bus daroma žala katilui, teršiama aplinka.

Saugumas

Bendrovė „JDC prekyba“ didelį dėmesį skiria ir saugumui. Kiekvienoje sistemoje po dujiniu katilu yra montuojamas dujų detektorius, kuris nuolat fiksuoja patalpos orą ir, pajutęs dujų kvapą, suaktyviną ant įvado į namą sumontuotą dujų padavimo atkirtos vožtuvą. Šis sustabdo dujų tiekimą, apsaugodamas namo šeimininkus nuo nelaimės.

Siūlo kompleksinę paslaugą

Nusprendus įsirengti išmaniąją šildymosi dujomis sistemą, bendrovės „JDC prekyba“ specialistai įvertina sąlygas, paruošia sprendimų pasiūlymus, sąmatą. Geriausia sistemos diegimu pasirūpinti ne šildymo sezono metu, tuomet viskas būna įrengiama greičiau. O kai susidaro laukiančiųjų eilė, visi derinimo darbai gali tęstis 4–6 savaites. Sistemai įrengti užtenka ir vienos ar dviejų dienų, priklausomai nuo projekto sudėtingumo.

„Visada aptariame situaciją, patvirtiname sąmatą, suderiname, kokius darbus turime atlikti už sutartą sumą. Mes nesame vien tik dujų tiekėjai, siūlome kompleksinę paslaugą: nuo projekto paruošimo, sistemos įrengimo, katilo prijungimo iki sistemos aptarnavimo. Prisiimame atsakomybę už daugelį procesų. Tuo ir skiriamės nuo kitų rinkos dalyvių, nes mūsų klientams, iškilus problemų, nereikia ieškoti sistemos gamintojo, ją montavusių santechnikų, kitų procese dalyvavusių įmonių. Mes atsakome už visą įdiegtą sprendimą“, – sakė R. Zorkus.

Dujų balionų spinta montuojama lauke, dažniausiai prie sienos, už kurios viduje sumontuotas dujinis katilas. Prijungiant dujinį katilą prie sistemos papildomos įrangos nereikia. Visi dujinių katilų gamintojai siūlo tik kondensacinius katilus, kurie naudoja tiek gamtines, tiek ir suskystintas naftos dujas.

Gyventojams, įsidiegusiems išmaniąją dujinio šildymo sistemą, nereikia baimintis, kad per šalčius balionai užšals ar, pasikeitus dujų sudėčiai, dujinis katilas nustos veikti. Ištisus metus, net vasarą, „JDC prekybos“ tiekiami balionai būna pripildyti dujų, kurių sudėtyje yra ne mažiau nei 95 proc. propano. Į dujas įmaišomas ir iš JAV importuotas specialus priedas, kuris „suriša“ sunkiąsias frakcijas, paverčia jas degiais junginiais, todėl nelieka nesudegusių produktų, viskas sudega iki paskutinio lašo. Tokios dujos vadinamos NANO PROPANO dujomis. Dėl dujose esančio specialaus priedo iš sistemos pašalinamas ir kondensatas, kuris per didelius šalčius tampa užšalimo priežastimi.

„Ne paslaptis, kad išbandę mūsų tiekiamas dujas, nuolatinio bendradarbiavimo pasiprašė ne viena dešimtis naujų klientų“, – teigė „JDC prekyba“ vadovas.

Tiekti dujas galima ne tik balionuose – yra galimybė įsirengti rezervuarą. Tačiau tokiai sistemai keliami kur kas didesni saugumo reikalavimai: turi būti atitinkamas atstumas nuo rezervuaro iki gyvenamojo namo, jis priklauso ir nuo to, ar rezervuaras antžeminis, ar požeminis. Kai kuriais atvejais toks sprendimas neįmanomas dėl per mažo sklypo ploto, dažniausiai tokios sistemos įrengiamos vienkiemiuose. Antra vertus, investicija į dujų rezervuarą yra gerokai didesnė, palyginti su balionų spinta.

„Išmanioji dujinio šildymo sistema paranki ir tuo, kad ją galima įdiegti kaip laikiną sprendimą. Jeigu prie sklypo paklojamas gamtinių dujų vamzdynas, išmontuotą balionų sistemą galima tiesiog parduoti, nepatiriant didelio nuostolio – juk dujinis katilas lieka tas pats“, – teigė R. Zorkus.


Daugiau informacijos: http://jdcprekyba.lt/

Tel. +370 615 80 812