Komandos lyderio toliau ieškantis Šaras: reikia dirbti, kito kelio nėra

Kauno „Žalgiris“ - Belgrado „Crvena Zvezda“
Kauno „Žalgiris“ - Belgrado „Crvena Zvezda“
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-11-21 23:09

„Ne pralaimėjimai ir padėtis turnyro lentelėje jaudina, o tai, kad nesugebame „įlisti“ į žaidėjų galvas“, – po dar vieno pralaimėjimo Eurolygoje atsiduso „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

10-ojo turo rungtynėse „Žalgiris“ (3-7) namie 59:61 pralaimėjo Belgrado „Crvena Zezdos“ komandai (3-7) ir Šaras buvo piktas: „Aš dažnai teisinu komandos naujokus, bet jau praėjo daug laiko nuo sezono pradžios. O teisinti senbuvius iš viso nėra tikslo. Mūsų sistema nesikeis, treneriai tiki ja ir toliau dirbsime pagal ją. Ir mėginsime pasiekti, kad žaidėjai suprastų savo klaidas. Žinoma, laisviems pataikius metimus, būtų lengviau ir paprasčiau. Bet taip nėra. Todėl reikia dirbti, dirbti, dirbti... Kito kelio nėra.“

– Kalbate apie savo sistemą. Kaip manote, ar žaidėjai tiki ja?

– Čia nereikia „ieškoti sliekų“. Jie žino, ką turi padaryti. Esame situacijoje, kai naujokai apstulbę nuo Eurolygos lygio, o senbuviai dar džiaugiasi ankstesniais patekimais į atkrintamąsias varžybas. Jie dar vaikšto po Kauną pakeltomis galvomis. Nuo šiol nevaikščios, nes dabar reikės pakampiais varyti namo. Greitai praradome turėtą pasitikėjimo kreditą.

– Kaip vertinate žaidimo organizavimą šio vakaro mače?

– Buvo problemų. „Crvena Zvezda“ dažnai savo varžovus įvelia į klampų krepšinį. Jie turi nuostabiai besiginančių žaidėjų. Mes taip pat neblogai gynėmės, bet mus vis kažkas „nužudo“ – ar varžovų atkovoti kamuoliai, ar sistemos nesilaikymas. „Crvena Zvezda“ įmetė tik 61 tašką, mums laiku prasižengus, galėjo įmesti gal tik 45. Tų reikalingų pražangų nepadaro visi žaidėjai. Naujokai apskritai dar negali suprasti, kad kiekviename kėlinyje komanda gali prasižengti keturis kartus. Šias rungtynes pralaimėjome dėl kelių neatkovotų kamuolių, netaiklių metimų ir pražangų puolime, kurios buvo antroko lygio.

– Kiek juntamas žaidimo greičio stygius?

– Jei gerai skaitai žaidimą, yra greitis, viskas būna daug lengviau ir paprasčiau. To mes neturime ir dėl to stipriai „degėme“ Pirėjuje, šiandien rungtynių pabaigoje vėl kažko pritrūko gynyboje. Nepadarėme dalykų, kurie lengvai kontroliuojami. Tik trenerių štabas nesugeba perteikti šito žaidėjams, o pastarieji – to padaryti. Todėl dirbsime šiuo klausimu.

Dažnai spaudos konferencijose kalbu apie lyderystės trūkumą. Nėra žaidėjo, kuris paaiškintų, pasakytų kitiems, ką reikia daryti. Kita vertus, sukuriame aibę progų geriems metimams, ir vis tiek nepataikome.

– Kalbėdamas apie lyderystę, omenyje turite ne tik taškų rinkimą?

– Geresnis taiklumas ir taškų rinkimas labai padėtų. Žiūrovai užsivestų, atsirastų laisvumo, pats krepšininkas įgautų pasitikėjimo. Kartais reikia prasižengti, kai nėra išnaudotas komandinių pražangų limitas. Tačiau reikia bent bandyti prasižengti, o ne stovėti gynyboje rankas iškėlus. Jei giniesi taip prastai, vadinasi, nesi pasiruošęs aukotis komandos labui.

Baigėsi vaikščiojimas pakelta galva. Anksčiau turėjome Leo Westermanną, Brandoną Daviesą. Jų jau nėra čia. Kažkam kitam reikia vesti komandą į priekį.

„Žalgirio“ arenoje 14 tūkst. sirgalių išvydo penktą savo komandos pralaimėjimą per septynis namų mačus Euolygoje.

Iki išvykos į Kauną „Crvena Zvezda“ buvo patyrusi tris nesėkmes iš eilės, todėl sunki pergalė pradžiugino serbų trenerį Andriją Gavrilovčių: „Džiaugiuosi šia pergale, nes ji suteiks pasitikėjimo savimi bei galimybę tobulėti. Džiaugiuosi ir žaidėjais, kurie atsitiesė po sunkios savaitės. Abi komandos šį vakarą jautė spaudimą ir įtampą, todėl rungtynės buvo žemo rezultatyvumo.“

Komandos lyderio toliau ieškantis Šaras: reikia dirbti, kito kelio nėra

Kauno „Žalgiris“ - Belgrado „Crvena Zvezda“
+4