Varžovų gynybos gniaužtuose dusęs „Žalgiris“ pralaimėjo Serbijos čempionams

Kauno „Žalgiris“ - Belgrado „Crvena Zvezda“
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-11-21 19:40

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį Eurolygoje surengė vieną prasčiausių šio sezono pasirodymų ir tai virto ketvirtu pralaimėjimu iš eilės.

Savo arenoje rungtyniavęs „Žalgiris“ (3-7) klampiame ir neišvaizdžiame mače 59:61 (21:16, 10:17, 15:14, 13:14) pralaimėjo Serbijos čempionams Belgrado „Crvena Zvezdos“ krepšininkams (3-7). Žalgiriečiams tai buvo jau penktas pralaimėjimas namų arenoje per septynerias rungtynes.

Artėjančios Lietuvos kariuomenės dienos proga žalgiriečiai rungtyniavo su išskirtinio dizaino apranga, bet pradžiuginti sirgalių tai nepadėjo.

„Žalgiris“ šį vakarą patakė vos 3 tritaškius iš 21 (14 proc.) ir užstrigo kibioje oponentų gynyboje. Kauniečiai nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (35-38).

Šeimininkai rungtynes pradėjo pakiliai ir du kartus buvo įgiję 7 taškų pranašumą (18:11, 25:18). Bet į jų bandymus pabėgti „Crvena Zvezda“ atsakydavo rezultatyviomis atakomis. Po spurto 13:2 Serbijos čempionai persvėrė rezultatą savo naudai (31:27).

Antroje rungtynių dalyje aikštėje vyravo gynybinio stiliaus krepšinis. Kova vyko taškas į tašką, nė vienai ekipai nepavykdavo atitrūkti. Žalgiriečiai susikurdavo neblogų galimybių puolime, tačiau krepšį atakuodavo nesėkmingai. Tuo metu „Crvena Zvezda“ ilgai įžaisdavo kamuolį, į krepšį mesdavo paskutinėmis atakos sekundėmis, taip slopindami rungtynių tempą.

Ne pirmą kartą „Žalgirio“ rungtynėse nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. „Crvena Zvezda“ legionierius Billy Baronas likus žaisti 4,4 sek. pataikė vieną baudos metimą (59:61). Šarūnas Jasikevičius minutės pertraukėlių jau neturėjo, tad teko regzti improvizuotą išpuolį. Per visą aikštę prasiveržęs Lukas Lekavičius atakavo iš trijų taškų zonos, tačiau metimas buvo netaiklus.

„Žalgiris“: M. Grigonis (4/6 dvit.) ir E. Ulanovas (4/7 dvit.) - po 11 tšk., J. Landale'as (3/8 dvit., 1/4 trit.) 10, L. Lekavičius 9, Th. Walkupas 7, Z. Leday 5, A. Milaknis (1/5 trit.) 3, P. Jankūnas (7 atk. kam.) 2, N. Hayesas 1.

„Crvena Zvezda“: B. Baronas (4/5 dvit.) 14, L. Brownas 12, O. Dobričius ir Ch. Jenkinsas - po 6, M. Faye 5, M. Ojo ir D. Davidovacas - po 4, F. Covičius ir O. Kuzmičius - po 3, B. Šimaničius ir B. Lazičius - po 2.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ Eurolygoje žais lapkričio 28 dieną svečiuose su Berlyno ALBA klubu.

Rungtynių eiga:

„Žalgiris“ ir „Crvena Zvezda“ naujoje Eurolygos eroje tarpusavyje žaidė 6 kartus, iš kurių 4 kartus triumfavo kauniečiai. Paskutinį kartą komandos susitiko prieš du sezonus – Kaune žalgiriečiai laimėjo 78:76, tačiau Belgrade pralaimėjo rezultatu 65:77.

Lietuvos kariuomenės dienos proga „Žalgirio“ krepšininkai šį vakarą rungtyniauja išskirtinio dizaino aprangomis.

„Žalgirio“ starto penketas - Th. Walkupas, M. Grigonis, E. Ulanovas, P. Jankūnas ir J. Landale'as. Šeimininkai rungtynes pradėjo Th. Walkupo tritaškiu, dviem dvitaškiais atsakė B. Baronas (3:4).

3 min. po krepšiu palindęs E. Ulanovas pelno dvitaškį su pražanga - 6:4.

5 min. po Th. Walkupo dvitaškio metimo šeimininkai pirmauja 10:4.

7 min. „Crvena Zvezda“ į priekį traukia B. Baronas, įmetęs 7 taškus. Su kitais varžovų žaidėjais sėkmingai besitvarkantys kauniečiai priekyje 14:9.

8 min. po Z. Leday baudų metimo persvara išauga iki 7 taškų - 18:11.

10 min. serbai sumažino atsilikimą, bet L. Lekavičius kėlinį baigė staigiu prasiveržimu ir taikliu dvitaškiu - 21:16.

12 min. „Crvena Zvezda“ dar labiau priartėja, o N. Hayesas pataiko vieną baudą iš dviejų - 22:18.

14 min ."Žalgirio" komandai vėl pavyksta atitrūkti, 25:18.

16 min. į visus šeimininkų bandymus pabėgti serbai atsako rezultatyviai, o O. Kuzmičius dvitaškiu iš po krepšio su bauda persveria rezultatą - 25:26.

18 min. L. Brownas pataiko sunkų metimą iš toli atsilošdamas - 27:31.

20 min. varžovų gynyboje ėmė klimpti žalgiriečiai antrame kėlinyje pelnė tik 10 taškų ir įpusėjus mačui, atsilieka 31:33.

„Padarėme klaidų gynyboje, dėl to varžovai spurtavo ir persvėrė rezultatą. Reikia pagerinti kai kurias smulkmenas ir viskas bus gerai“, - prasidėjus didžiajai pertraukai, kalbėjo Th. Walkupas.

Pirmoje rungtynių dalyje Th. Walkupas įmetė 7 taškus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius. „Crvena Zvezda“ gretose kol kas rezultatyviausiai žaidžia 8 taškus surinkęs L. Brownas.

Kauno „Žalgiris“ - Belgrado „Crvena Zvezda“© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Per du kėlinius „Žalgiris“ pataikė tik 1 tritaškį iš 8 (varžovai - 3 iš 13).

22 min. trečią kėlinį šeimininkai pradeda toliau strigdami puolime, serbai atsiplėšia 31:37.

24 min. pora rezultatyvių atakų atgaivina „Žalgirio“ areną - 36:37.

25 min. baudas pataikęs L. Lekavičius persveria rezultatą (38:37) ir vėl užverda kova taškas į tašką.

28 min. po B. Barono baudų metimų svečiai išlaiko trapų pranašumą - 44:45.

30 min. trečias kėlinys baigiasi skubota ir labai netaiklia M. Grigonio ataka iš toli. „Žalgiris“ atsilieka minimalia persvara, 46:47.

31 min. po dviejų rezultatyvių atakų Belgrado komanda atsispiria 46:51.

33 min. aikštėje ir toliau vyrauja gynybinis krepšinis. „Žalgirio“ krepšininkai susikuria progų puolime, bet nepataiko net laisvi. 48:51.

35 min. po virtinės nesėkmingų atakų skirtumą mažina kamuolį puolime atkovojęs J. Landale'as - 51:53. Netrukus L. Lekavičius lygina rezultatą - 53:53.

36 min. galų gale tritaškį paskutinę atakos sekundę pavyksta pataikyti A. Milakniui - 56:53.

37 min. „Crvena Zvezda“ aukštaūgio M. Ojo dvitaškis gražina pusiausvyrą - 56:56.

38 min. svečiai susikuria nemažai antrų šansų puolime, bet jais naudojasi neefektyviai. E. Ulanovas vėl išveda „Žalgirį“ į priekį, 58:56.

40 min. puolime prasižengęs J. Landale'as suteikia progą mesti baudas M. Faye - 58:58.

40 min. po „Žalgirio“ krepšiu serbai atkovoja kamuolį, netrukus L. Brownas pataiko dvitaškį - 58:60. Atsakomajam šeimininkų išpuoliui lieka 15 sek. Pražanga sustabdytas M. Grigonis likus 6 sek. pataiko tik vieną baudą - 59:60.

40 min. B. Baronas likus žaisti 4,4 sek. taip pat pataiko tik vieną baudą - 59:61. O per visą aikštę prasiveržęs L. Lekavičius iš tritaškio zonos meta netaikliai. „Žalgiris“ patiria pralaimėjimą rezultatu 59:61.