B. Netanyahu pareikšti kaltinimai dėl korupcijos

Izraelio premjeras B. Netanyahu
Izraelio premjeras B. Netanyahu
  © SCANPIX
BNS
2019-11-21 18:47

Izraelio teisingumo ministerija ketvirtadienį pranešė, kad premjerui Benjaminui Netanyahu pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo pasitikėjimu ir kyšininkavimo.

Generalinis prokuroras Avichai Mandelblitas „nusprendė pareikšti kaltinimus premjerui Benjaminui Netanyahu dėl kyšio paėmimo, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo pasitikėjimu“, sakoma ministerijos pareiškime.

Jame priduriama, kad pranešimas apie sprendimą ir dokumento, kuriame išdėstyti kaltinimai, kopija buvo pateikta premjero teisininkams.

B. Netanyahu, kuris griežtai neigia visus kaltinimus, tapo pirmuoju Izraelio ministru pirmininku, kuriam pareikšti kaltinimai einant pareigas.

A. Mandelblitas 19 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku žada paskelbti viešą pareiškimą, o B. Netanyahu turėtų į jį atsakyti.

B. Netanyahu neprivalo atsistatydinti iš pareigų, nebent būtų pripažinta jo kaltė, o jis būtų išnaudojęs visas apeliacijų galimybes. Vis dėlto politinis spaudimas premjerui veikiausiai bus didelis.

Dabar ministras pirmininkas gali kreiptis į Knesetą prašydamas suteikti jam teisinę neliečiamybę.

Dešiniojo sparno atstovas B. Netanyahu valdžioje yra nuo 2009 metų. Jis yra ilgiausiai dirbantis Izraelio premjeras, dominuojantis politinėje šalies scenoje.

Minėtas sprendimas priimtas B. Netanyahu, artimam JAV prezidento Donaldo Trumpo sąjungininkui, kovojant dėl savo politinės ateities.

Izraelis jau beveik metus neturi vyriausybės, nes po balandį ir rugsėjį vykusių rinkimų, kurie neturėjo aiškaus nugalėtojo, nei B. Netanyahu, nei jo politiniam varžovui centristui Benny Gantzui nepavyko suburti valdančiosios koalicijos.

Izraelio generalinis prokuroras Avichai Mandelblitas ketvirtadienį pareiškė, kad sprendimas pareikšti premjerui Benjaminui Netanyahu kaltinimus korupcija buvo priimtas „sunkia širdimi“, bet pabrėžė, kad jis paremtas vien teisiniais įrodymais.

Kreipdamasis į žiniasklaida ketvirtadienio vakarą generalinis prokuroras atmetė kalbas, kad kaltinimai premjerui yra politiškai motyvuoti.

Jis piktai kritikavo B. Netanyahu šalininkų ir priešininkų spaudimo kampanijas, kuriomis siekta paveikti jo sprendimą, paskelbtą po kelių mėnesių svarstymo.

B. Netanyahu yra pavadinęs kaltinimus korupcija raganų medžiokle ir nekart piktinosi policija ir prokurorais dėl šio tyrimo.

Izraelio teisingumo ministerija anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad premjerui pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo pasitikėjimu ir kyšininkavimo.

B. Netanyahu tapo pirmuoju Izraelio ministru pirmininku, kuriam pareikšti kaltinimai einant pareigas.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ketvirtadienį atmetė visus jam generalinio prokuroro pareikštus kaltinimus dėl korupcijos.

B. Netanyahu atmetė tai, ką pavadino „neteisingais kaltinimais“. Jis sako, kad kaltinimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo pasitikėjimu ir kyšininkavimo yra „politiškai motyvuoti“.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.