Rusija kabins „užsienio agento“ etiketę tinklaraštininkams ir žurnalistams

Žiniasklaida
Žiniasklaida
  © Vygintas Skaraitis / Fotobankas
BNS
2019-11-21 16:33

Rusijos parlamento žemieji rūmai ketvirtadienį pritarė įstatymo projektui, galinčiam suteikti vyriausybei teisę tinklaraštininkus, žurnalistus ir socialinių tinklų vartotojus priskirti prie „užsienio agentų“.

Teisės aktu, kuriam Valstybės Dūma pritarė beveik vienbalsiai, išplečiamas galiojantis įstatymas, reglamentuojantis užsienio finansuojamas žiniasklaidos priemones. Ši iniciatyva buvo priimta 2017 m. reaguojant į JAV Teisingumo departamento sprendimą pripažinti Rusijos valstybės finansuojamą televiziją RT „užsienio agente“.

Naujasis įstatymas galėtų būti taikomas visiems asmenims, platinantiems žiniasklaidos priemonių, įregistruotų kaip „užsienio agentai“, sukurtą turinį, ir gaunantiems išmokas iš užsienio.

Daugelis Rusijos gyventojų kritikavo šį žingsnį dėl to, kad buvo dar labiau apribota saviraiškos laisvė šalyje, o valdžiai leista veiksmingiau susidoroti su disidentais.

Pirmasis Rusijos „užsienio agentų“ įstatymas, nukreiptas prieš finansavimą iš užsienio gaunančias nevyriausybines organizacijas ir sėkmingai pritaikytas žmogaus teisių gynimo grupėms, buvo priimtas 2012 m.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.