Eurolygoje – pergalingas R. Giedraičio šou ir „Chimki“ krachas

Rokas Giedraitis
2019-11-20 01:11

Belgrado „Crvena Zvezdos“ krepšininkai prieš kelionę į Kauną patyrė skaudų pralaimėjimą Vokietijos sostinėje Berlyne.

Eurolygos 9-ojo turo mače ALBA su Roku Giedraičiu nugalėjo Serbijos čempionus rezultatu 93:80. Visų rungtynių metu dominavusi Berlyno ekipa dar iki didžiosios pertraukos atsiplėšė dviženkle persvara (46:34), kurią išsaugojo iki susitikimo pabaigos.

Geriausias savo karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidė ALBA legionierius R. Giedraitis. Jis įmetė 22 taškus ir surinko 26 naudingumo balus – tai jo asmeniniai rekordai. Lietuvis pataikė 4 iš 5 dvitaškių, 4 iš 8 tritaškių, abu baudų metimus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Tai buvo geros rungtynės mums. Pavyko gerai sužaisti tiek puolime, tiek gynyboje, neleidome „Crvena Zvezdai“ dominuoti kovoje dėl atšokusių kamuolių“, – pažymėjo R. Giedraitis.

Lietuvio komandai tai buvo antroji pergalė iš eilės. Po jos ALBA (3-6) pakilo iš Eurolygos turnyro lentelės dugno.

„Tobulėjame kiekvieną dieną, kiekvienose rungtynėse žaidžiame vis geriau. Manau, kad reikalai taisosi į gerąją pusę“, – optimistiškai kalbėjo R. Giedraitis, šį sezoną Eurolygoje vidutiniškai renkantis 14,8 taško ir atkovojantis 4,2 kamuolio.

Antradienio vakaras košmaru virto Rimo Kurtinaičio treniruojamai Maskvos srities „Chimki“ komandai, kuri Madride beviltiškai, 76:104, pralaimėjo „Real“.

Skirtumas šiame mače galėjo būti dar didesnis. Bet po trijų kėlinių „Real“ komanda, pirmaudama 36 taškais (92:56), atleido vadžias ir leido varžovams šiek tiek sumažinti atsilikimą.

„Real“ pranoko svečius pagal visus statistinius rodiklius, atkovojo 13 kamuolių daugiau (39-26) ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų daugiau (21-9).

Savo komandos gynybą siaubinga pavadinęs R. Kurtinaitis negalėjo patikėti, kad per pirmus du kėlinius „Real“ sugebėjo įmesti 65 taškus.

„Mūsų gynyba buvo siaubinga. Beveik viską aikštėje darėme blogai ir ne taip, kaip turėtume“, – apgailestavo R. Kurtinaitis.

Laimėti nepavyko ir Kęstučio Kemzūros treniruojamam Pirėjo „Olympiakos“ klubui, kuris Miunchene 82:85 pripažino „Bayern“ krepšininkų pranašumą.

„Olympiakos“ ekipa ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo atsiplėšusi solidžia 12 taškų persvara (67:55). Bet „Bayern“ surengė įspūdingą šešių minučių spurtą 22:5, taip apversdama situaciją aukštyn kojomis. Įdomu, kad visi penki Miuncheno ekipos starto penketo žaidėjai (Maodo Lo, Danilo Barthelas, Gregas Monroe, Vladimiras Lučičius ir Paulas Zipseras) kartu pelnė 78 iš 85 komandos taškų.

Rezultatai

Berlyno ALBA (3-6) – Belgrado „Crvena Zvezda“ (2-7) 93:80 (21:15, 25:19, 21:20, 26:26). R. Giedraitis 22, L. Sikma 19, M. Hermannsonas 16, N. Giffey 13; M. Ojo 12, O. Kuzmičius 10, F. Covičius, L. Brownas, B. Baronas ir O. Dobričius – po 9.

Miuncheno „Bayern“ (4-5) – Pirėjo „Olympiakos“ (3-6) 85:82 (23:17, 20:27, 12:19, 30:19). M. Lo 19, D. Barthelas 18, G. Monroe 15, V. Lučičius ir P. Zipseras – po 13; W. Baldwinas 19, N. Milutinovas 14, G. Printezis 12, K. Papanikolaou 10.

Vilerbano ASVEL (5-4) – Stambulo „Anadolu Efes“ (7-2) 84:90 (22:25, 23:21, 21:24, 18:20). J. Tayloras, T. Jekiri ir L. J. Charlesas – po 12, Th. Maledonas 10; Sh. Larkine'as 19, R. Beaubois ir V. Micičius – po 16, S. Sanli 15.

Milano „AX Armani“ (7-2) – Tel Avivo „Maccabi“ (6-3) 92:88 (21:21, 26:21, 24:22, 21:24). L. Scola 20, S. Rodriguezas 18, V. Micovas 13, N. Nedovičius 11; S. Wilbekinas 25, T. Dorsey 14, T. Blackas 13.

Madrido „Real“ (6-3) – Maskvos srities „Chimki“ (6-3) 104:76 (31:25, 34:17, 27:14, 12:20). A. Randolphas 19, W. Tavaresas ir F. Campazzo – po 15, J. Carrollas ir J. Mickey – po 13; Ch. Krameris 14, A. Švedas ir A. Gillas – po 12, J. Evansas 10.

„Valencia“ (3-6) – Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-7) 94:90 (15:16, 18:22, 24:25, 37:27). A. Abalde 18, J. Loydas 17, M. Tobey 12, G. Vivesas 10; A. Renfroe ir W. Thomasas – po 17, G. Ayonas 13.