Trečia nesėkmė paeiliui: „Žalgiris“ namie pralaimėjo Graikijos čempionams

„Žalgiris“ - Atėnų „Panathinaikos“
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-11-19 19:20

Eurolygos turnyre Kauno „Žalgiriui“ nepavyko sugrįžti į pergalių kelią. Antradienį žalgiriečiai (3-6) savo arenoje (16:19, 17:22, 20:23, 32:22) pripažino stipriausio Graikijos klubo Atėnų „Panathinaikos“ (5-4) pranašumą ir patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės.

Arenos šeimininkai energingai pradėjo rungtynes. Zachas Leday per pusę pirmo kėlinio surinko net 11 taškų ir jo dėka „Žalgiris“ buvo atitrūkęs 13:7, o po Thomaso Walkupo tolimo metimo pirmavo 16:11.

Tačiau tuomet žalgiriečiai įstrigo varžovų gynybos gniaužtuose. Jie penkias minutes negalėjo pelnyti taškų, „Panathinaikos“ įmetė 10 be atsako ir persvėrė rezultatą (16:21).

Graikijos čempionų persvara palaipsniui vos didėjo ir trečiame kėlinyje po dviejų Nicko Calatheso tritaškių išaugo iki 16 taškų (35:51).

Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 11 taškų (53:64). Kauniečiai nenuleido rankų keblioje situacijoje ir po truputį artėjo prie varžovų, kol pačioje rungtynių pabaigoje tarp komandų liko vos 1 taško skirtumas (85:86). Vis tik „Žalgiriui“ pristigo laiko ir „Panathinaikos“ džiaugėsi pergale.

Puikias rungtynes sužaidė „Panathinaikos“ lyderis Nickas Calathesas. Jis surinko 19 taškų (5/7 tritaškių), atliko net 12 rezultatyvių perdavimų ir sukaupė 32 naudingumo balus.

Abi komandos šiame mače atliko po 19 rezultatyvių perdavimų ir solidžiai atakavo iš toli. Šeimininkai pataikė 41 proc. tritaškių (11 iš 27), svečiai - 44 proc. (11 iš 25).

„Žalgiris“: Z. Leday 15 (5/10 dvitaškių, 3 atk. kam.), L. Lekavičius 14 (4/7 dvitaškių, 5 rezult. perd.), J. Landale'as 12 (4/6 tritaškių), A. Milaknis ir E. Ulanovas (9/10 baudų) - po 11, M. Grigonis 9 (1/7 tritaškių), Th. Walkupas 6, P. Jankūnas 5, N. Hayesas 2.

„Panathinaikos“: N. Calathesas 19 (5/7 tritaškių, 12 rezult. perd.), D. Thomasas 13 (3/4 tritaškių), I. Papapetrou 12 (2/4 tritaškių), J. Fredette'as 11, G. Papagiannis 8, T. Rice'as 7, N. Pappas 5, J. Wiley ir B. Bentilas - po 4, W. Johnsonas 2, I. Vougioukas 1.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais ketvirtadienį taip pat namie su Belgrado „Crvena Zvezda“ klubu.

Rungtynių eiga:

Antradienį pasirodė pranešimų, kad „Žalgirį“ palieka meksikietis Alexas Perezas. Jis nėra registruojamas šio vakaro rungtynėms. Vietoje jo protokole - Karolio Lukošiūno pavardė.

1 min. „Žalgirio“ starto penketas - Th. Walkupas, M. Grigonis, N. Hayesas, Z. Leday ir E. Ulanovas. Pirmuosius rungtynių taškus pelno M. Grigonis (2:0).

3 min. Z. Leday du dvitaškiai padidino persvarą iki 6:0, o varžovai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus tris minutes - 6:2.

5 min. per pusę pirmo kėlinio Z. Leday suvertė 11 taškų, o po jo tritaškio „Žalgiris“ priekyje 13:7.

7 min. iš toli pataikė ir Th. Walkupas, o prasidėjus televizijos minutės petraukėlei, kauniečiai pirmauja 16:11.

8 min. tolimas N. Calatheso šūvis mažina svečių atsilikimą iki 16:14.

10 min. „Panathinaikos“ žaidžia gerą atkarpą. N. Calathesas dar katą pataiko tritaškį, o po jo perdavimo kamuolį į krepšį grūda I. Papapetrou - 16:19. Graikijos klubas paskutines tris kėlinio minutes baigė spurtu 8:0.

Tarptautinė vaikų dienos proga, komandų pristatyme pasirodė Š. Jasikevičiaus dukra, o sūnus išmetė simbolinį ginčo kamuolį.

12 min. „Žalgiris“ negali pelnyti taškų daugiau nei 5 žaidimo minutes, G. Papagiannio dvitaškis leidžia „Panathinaikos“ atitrūkti 16:21.

14 min. antrame kėlinyje tik P. Jankūnui iš žalgiriečių pavyko pelnyti taškus. Tuo metu po B. Bentilo baudos metimų Atėnų komanda atitrūksta 19:27.

16 min. „Žalgirio“ krepšininkams sunkiai sekasi rinkti taškus, tačiau realizuojant baudų metimais pavyksta priartėti prie varžovų iki 24:27.

17 min. D. Thomasas pataiko tritaškį iš aikštės krašto, svečiai vėl bėga į priekį 26:34.

19 min. N. Calatheso prasiveržimas ir dvitaškis „Panathinaikos“ persvarą didina iki dviženklės - 28:38. Vis tik Z. Leday pavyksta įmesti po ilgesnės pertraukos, o Th. Walkupo tritaškis atsilikimą mažina iki 5 taškų - 33:38.

20 min. paskutinė „Panathinaikos“ ataka prieš ilgąją pertrauką baigiasi N. Calatheso tritaškiu - 33:41. Atėnų komandos lyderis kol kas nesulaikomas: per 15 min. jis įmetė 13 taškų (3/5 tritaškių) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgirio“ lyderio vaidmens šį vakarą nesikratantis Z. Leday kol kas surinko 15 taškų (5/9 dvitaškių) ir atkovojo 3 kamuolius.

„Turime stabdyti varžovų atakas kur kas geriau, toliau žaisti kiečiau ir su didesne energija“, - prieš didžiąją pertrauką sakė „Žalgirio“ amerikietis.

23 min. „Žalgiris“ antrą rungtynių dalį pradeda prastai, o „Panathinaikos“ vėl spurtuoja. Po dviejų N. Calatheso tritaškių - 35:51.

24 min. „Žalgiris“ kabinasi iš paskutiniųjų. Po J. Landale'o tritaškio ir E. Ulanovo trijų baudų metimų - 41:51.

26 min. I. Papapetrou įsismagina mėtydamas tritaškius ir sukrauna savo komandai 15 taškų persvarą - 43:58, 46:61.

28 min. „Panathinaikos“ išaugo solidų pranašumą - 50:64.

30 min. trečias kėlinys baigėsi sudėtingu, bet taikliu L. Lekavičiaus dvitaškiu metimu. Tačiau prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai turi 11 taškų deficitą - 53:64.

„Žalgirio“ veteranas P. Jankūnas šį vakarą pasiekė 3000 taškų Eurolygoje ribą.

32 min. „Žalgiris“ sumažina atsilikimą iki 9 taškų, bet tritaškį įmeta T. Rice'as - 57:69.

34 min. žalgiriečiai kyla į paskutinį šturmą. Tritaškį pataiko J. Landale;as (60:69). L. Lekavičius išprovokuoja nesportinę pražangą bei pataiko abi baudas - 62:69.

37 min. L. Lekavičius į savo buvusios komandos krepšį įmeta tritaškį (65:71), tritaškių serija pratęsia ir J. Landale'as - 68:74.

38 min. kauniečiai išlieka kovoje. J. Landale'as įmeta jau ketvirtą savo tritaškį - 71:76.

39 min. E. Ulanovas gudriai išprovokuoja N. Calatheso penktą pražangą atakuodamas iš tritaškio zonos. Žalgirietis nuo baudų metimų linijos pataiko visus tris kartus - 74:78.

40 min. be savo lyderio N. Calatheso likę „Panathinaikos“ nesutrinka - 74:81.

40 min. Likus žaisti 30 sek. M. Grigonis tolimu metimu įžiebia viltį - 79:82.

40 min. I. Papapetrou ir M. Grigonis apsikeičia dvitaškiais - 81:84. J. Fredette'as likus žaisti 8 sek. sumeta abi baudas (81:86). A. Milaknis likus žaisti 2,2 sek. įmeta tritaškį su pražanga (84:86). A. Milaknis norėjo nepataikyti baudos metimo, kad komanda atkovotų kamuolį, tačiau pataikė (85:86). Likus žaisti 1,6 sek. pražangomis sustabdytas T. Rice;as prameta abi baudas, bet „Panathinaikos“ triumfuoja 85:85.