Apklausa: dauguma amerikiečių palaikytų D. Trumpo atstatydinimą

JAV prezidentas D. Trumpas
JAV prezidentas D. Trumpas
  © SCANPIX
BNS
2019-11-19 20:05

Naujausios gyventojų apklausos duomenimis, 70 proc. amerikiečių yra įsitikinę, kad prezidentas Donaldas Trumpas, spausdamas Ukrainos vadovą pradėti tyrimus prieš politinius oponentus, elgėsi neleistinai, o daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad jis turėtų būti atstatydintas, praneša portalas „Politico“.

Pirmadienį „ABC News“ ir sociologinių tyrimų agentūros „Ipsos“ išleista apklausa parodė, kad 51 proc. gyventojų mano, kad Atstovų Rūmai turėtų surengti D. Trumpui apkaltą, o Senatas – nuteisti. 6 proc. apklaustųjų mano, jog nors D. Trumpo veiksmai buvo neleistini ir jam turi būti suorganizuota apkalta, galiausiai Senatas jo neatstatydintų.

Kiti 13 proc. mano, kad nors prezidento veiksmai skatinti tyrimus prieš konkurentus yra neleistini, jam išvis neturėtų būti rengiama apkalta. 25 proc. mano, kad D. Trumpas nepadarė nieko blogo.

Šios apklausos rezultatai išleisti po pirmosios Atstovų Rūmų pradėtų apkaltos tyrimo liudijimų savaitės. Kalbinti amerikiečiai teigė juos sekantys – 21 proc. nurodė besidomintys „labai įdėmiai“, 37 proc. – „kažkiek įdėmiau“.

Įdomu tai, kad dėl D. Trumpo apkaltos palaikymo po vykstančių liudijimų apsisprendė tik 21 proc. apklaustųjų, o beveik trečdalis (32 proc.) savo sprendimą žinojo dar prieš Ukrainos skandalą rugsėjo pradžioje.

Praėjusį trečiadienį Valstybės departamento pareigūnai George‘as Kentas ir Williamas Tayloras liudijo prieš Atstovų Rūmų apkaltos tyrėjus, o buvusi JAV ambasadorė Ukrainoje Marie Yovanovitch tai darė penktadienį. Nuo šiandienos Atstovų Rūmų žvalgybos komitetas ketina apklausti dar 8 liudininkus.

Sociologinių tyrimų agentūros „Ipsos“ apklausa vyko lapkričio 16–17 d. Jos metu buvo apklausti 506 atsitiktiniai JAV gyventojai. Galima rezultatų paklaida gali siekti maždaug 4,8 proc. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.