Susisiekimo viceministras apie vakarienę Abu Dabyje: viskas vyko pagal nustatytas taisykles
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2019-11-19 18:32

Prieš mėnesį vykęs pasaulinis kelių kongresas Abu Dabyje sulaukė nemažai Lietuvos visuomenės dėmesio. Tačiau tai lėmė ne renginyje pristatytos naujovės ar vykusios diskusijos, bet jame dalyvavusių susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ir viceministro Vladislavo Kondratovičiaus veikla.

Pirmiausia, V. Kondratovičiaus pranešimo metu ekrane mirgėjo ministro pavardė, tarsi indikuojanti, kad pranešimą skaityti turėjo ne viceministras, o pats J. Narkevičius. „Alfa taško“ studijoje apsilankęs susisiekimo viceministras V. Kondratovičius patikino, kad minėtą pranešimą ir turėjo skaityti jis – ekrane pasirodžiusi ministro pavardė buvo organizatorių klaida.

„Tai yra organizacinis nesklandumas, – teigė viceministras. – Iš karto buvo planuota, kad aš skaitysiu, ir ta tema buvo parinkta tokia.“

Kitas ažiotažą sukėlęs įvykis – Lietuvos automobilių kelių direkcijos apmokėta ministro ir likusios delegacijos vakarienė. Nors situacija iš šalies atrodo su tam tikru neskaidrumo prieskoniu, V. Kondratovičiaus teigimu, vakarienę Kelių direkcija buvo apmokėjusi, nes buvo viena iš kelių kongreso organizatorių, o tai yra įstatymiškai leidžiama.

„Jie, kaip šio kongreso vieni iš organizatorių (Kelių direkcija – red. past.), organizavo visos delegacijos susitikimą. Tai jie, kaip organizatoriai, ir finansavo“, – teigė viceministras.

Tačiau V. Kondratovičius pripažino, kad dabartinė finansavimo tvarka iš tiesų yra pakankamai paini ir ją reikia keisti. Taip pat pašnekovas pažadėjo pasekti ministro pėdomis ir susimokėti už visuomenės nepasitenkinimą sukėlusią vakarienę.

„Mes matėme ir skaitėme, ir šiandien skaitome, kad tai vyko pagal nustatytus reglamentuojančius dokumentus ir nebuvo kokio tai piktnaudžiavimo šia vakariene, – teigė V. Kondratovičius. – Aišku, dabar ministras pasakė, kad galbūt, jei tai yra visuomenei jautri tema ir tos tvarkos bei nuostatai neatitinka teisės aktų, (reikėtų) juos peržiūrėti ir griežčiau bei aiškiau reglamentuoti.“

Rinkiminės ministro apygardos asfaltavimas vyksta be jo įsikišimo

J. Narkevičius visai neseniai feisbuke pasidžiaugė, kad jo rinkiminėje apygardoje bus išasfaltuoti keliai. Nors žinutė buvo labai greitai ištrinta, žurnalistai ją užfiksavo. Taigi, ar ministras nepiktnaudžiauja savo galia ir nebando įsiteikti rinkėjams?

V. Kondratovičius patikino, kad šis atvejis tėra atsitiktinumas – perskirstyti likę biudžeto pinigai buvo 24 savivaldybėms, o net ir šis konkretus atvejis buvo Trakų rajono savivaldybės iniciatyva.

„Kalbant apie tą kelią, kurį jus minite, ten yra savivaldybės administracijos sprendimas asfaltuoti tą kelią, – kalbėjo viceministras. – Jie gavo bendra eilute pinigų tautinėms mažumoms, o vyriausybinis protokolas yra priimtas dar A. Butkevičiaus Vyriausybės laikotarpiu.“

J. Narkevičiaus pietūs su Lenkijos pašto atstovais

Būta ir dar vieno skandalo, kuris susijęs su ministru ir maistu. Per susitikimą su Lenkijos pašto atstovais Lietuvos paštas apmokėjo pietus tuo metu dar tik Seimo nariu buvusiam J. Narkevičiui ir jo dukrai Karolinai. Koks šio įvykio kontekstas?

V. Kondratovičius priminė, kad prieš metus buvo minimas Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejus, o abiejų šalių atstovai kalbėjosi apie bendro pašto ženklo išleidimą. Tačiau ką ten veikė dabartinis ministras ir jo dukra? Karolina Narkevič tuo metu dirbo Trakų rajono savivaldybės administracijoje ir buvo atsakinga už kultūrinius bei tarptautinio bendradarbiavimo reikalus, o pats J. Narkevičius – aktyvus Trakų rajono politikas.

„Lietuvos pašto interesas ir Lenkijos pašto – išleisti vieną ženkliuką, skirtą paminėti šiam įvykiui. Jie susitiko ir išleido pašto ženkliuką“, – teigė viceministras.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.