Mirė čekų kino režisierius Vojtechas Jasny

Vojtechas Jasny
Vojtechas Jasny
  © SCANPIX
Alfa.lt | BNS
2019-11-16 17:20

Mirė praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio Čekoslovakijos kino naujosios bangos atstovas režisierius Vojtechas Jasny. Jam buvo 93 metai.

Teatras „Slovacke divadlo“, kuriame režisierius dažnai lankydavosi, pranešė, kad jis mirė penktadienį. Pranešimą apie V. Jasny mirtį naujienų agentūrai patvirtino ir jo šeimos atstovas.

Nuo XX amžiaus 6-ojo dešimtmečio V. Jasny sukūrė apie 50 filmų tuometinėje Čekoslovakijoje, o vėliau – Vakaruose, į kuriuos emigravo po 1968-ųjų sovietų vadovaujamos karinės invazijos į Čekoslovakiją.

Žymiausias režisieriaus filmas – „Mano mieli kraštiečiai“ – pasakoja apie žiaurius pokyčius Čekoslovakijoje valdant komunistams. 1968 metais sukurta juosta 1969-aisias pelnė Kanų kino festivalio apdovanojimą už geriausią režisūrą, bet buvo uždrausta režisieriaus tėvynėje.

Kitas V. Jasny filmas – 1963 m. sukurtas „Kai ateis katinas“ – buvo apdovanotas specialiuoju Kanų žiuri prizu.

9-ajame dešimtmetyje V. Jasny apsigyveno Jungtinėse Valstijose ir dėstė Kolumbijos universitete, o vėliau grįžo į tėvynę.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.