D. Trumpas vėl žada mažinti mokesčius, jeigu respublikonai susigrąžins Atstovų Rūmų kontrolę

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
  © SCANPIX
BNS
2019-11-16 13:37

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį vėl pažadėjo, jog Amerikos viduriniosios klasės mokesčių našta „gerokai sumažės“, jeigu respublikonų partija susigrąžins Atstovų Rūmų kontrolę.

Artėjant kitąmet įvyksiantiems prezidento rinkimams, D. Trumpas spartų JAV ekonomikos augimą pavertė vienu pagrindinių savo rinkimų kampanijos akcentų. Jis aiškina, kad šalies ūkio plėtra yra jo darbotvarkės, į kurią jis yra įtraukęs mokesčių mažinimą, reguliavimo švelninimą ir konfrontaciją su prekybos partneriais, vaisius.

Tačiau anksčiau duotas pažadas sumažinti vidutines pajamas gaunančių amerikiečių mokesčius taip ir nebuvo ištesėtas. Kritikai sako, jog dėl 2017 metais įgyvendintos mokesčių reformos, kuri buvo naudinga turtingesniems amerikiečiams, JAV biudžeto deficitas pašoko iki beveik 1 trln. JAV dolerių.

„Gerokai sumažinsime mokesčius gaunantiesiems vidutines pajamas, jeigu susigrąžinsime [Atstovų] Rūmus“, – pareiškė D. Trumpas reporteriams Baltuosiuose Rūmuose.

„Tai bus padaryta tuo atveju, jeigu perimsime [Atstovų] Rūmus, nes demokratams patinka didinti, o ne mažinti mokesčius“, – pridūrė jis.

Pernai spalį D. Trumpas pareiškė, kad jo administracija rengia projektą, pagal kurį bus „smarkiai“ sumažinta viduriniosios klasės mokesčių našta. Jis tuomet pažymėjo, jog apie mokesčių sumažinimą bus paskelbta prieš lapkritį įvyksiančius kadencijos vidurio rinkimus, o atitinkamas įstatymo projektas bus patvirtintas po tų rinkimų.

Tuo tarpu JAV žiniasklaida pranešė, jog Baltųjų Rūmų patarėjai neturėjo supratimo, apie ką jis kalba.

Apie mokesčių sumažinimą taip ir nebuvo oficialiai paskelbta, o vien pažadai rinkėjų neįtikino, tad Atstovų Rūmų kontrolę iš respublikonų perėmė demokratai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.