Graikijoje „Žalgiris“ pakliuvo į K. Kemzūros parengtus spąstus

Pirėjo „Olympiakos“ - Kauno „Žalgiris“, Eurolygos nuotr.
2019-11-15 21:07

Po didžiosios pertraukos puolime ėmęs strigti Kauno „Žalgiris“ (3-5) penktadienio vakarą patyrė penktą pralaimėjimą Eurolygoje. Žalgiriečiai Graikijoje 74:83 (18:19, 21:18, 16:23, 19:23) turėjo pripažinti Kęstučio Kemzūros treniruojamos Pirėjo „Olympiakos“ (3-5) ekipos pranašumą.

Optimalaus žaidimo braižo vis dar ieškantys „Olympiakos“ iki šio vakaro iš pastarųjų šešių rungtynių Eurolygoje buvo laimėję tik vienas. Nuo stringančios komandos ėmė gręžtis jos sirgaliai – mačą su „Žalgiriu“ Pirėjo Taikos ir draugystės rūmuose stebėjo tik 5,5 tūkst. žiūrovų, nors arenoje yra tris kartus daugiau vietų.

Per pirmus du kėlinius nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnio nei 6 taškų pranašumo. Įpusėjus mačui žalgiriečiai pirmavo 39:37, bet K. Kemzūros auklėtiniams po didžiosios pertraukos pavyko perimti iniciatyvą ir nutolti.

Trečiame kėlinyje prabilo varžovų snaiperiai. Šio kėlinio metu „Olympiakos“ pataikė net 5 tritaškius ir tai šeimininkams padėjo atitrūkti.

Lemiamame ketvirtyje iniciatyvos ėmėsi „Olympiakos“ veteranas, 37 metų Vassilis Spanoulis. Jo ir Brandono Paulo rezultatyvių atakų dėka šeimininkai pabėgo 13 taškų persvara. Mačo pabaigoje „Žalgiris“ per mažiau nei minutę įmetė 6 taškus. Tačiau „Olympiakos“ tai nesukėlė sunkumų ir jie triumfavo rezultatu 83:74.

V. Spanoulis savo komandos gretose žaidė rezultatyviausiai. Per 24 min. jis surinko 16 taškų (5/8 dvitaškių), taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus. „Žalgirio“ gretose solidžiai pasirodė Jockas Landale'as. 19 min. rungtyniavusio australo sąskaitoje - 23 taškai (7/8 dvitaškių) ir 3 atkovoti kamuoliai.

Nors „Olympiakos“ trečiame kėlinyje prabilo tolimais metimais, jų bendras tritaškių taiklumas neatrodė įspūdingai: 8 iš 26 (31 proc.). Žalgiriečiai tritaškius metė dar prasčiau: 4 iš 19 (21 proc.).

„Olympiakos“: V. Spanoulis 16 tšk. (5/8 dvitaškių, 7 rezult. perd.), N. Milutinovas (4/5 dvitaškių, 8 atk. kam.) ir B. Paulas (3/3 dvitaškių) - po 14, W. Reedas ir G. Printezis - po 10, T. Rochestie 8, A. Rubitas 4, A. Koniaris 3, S. Vezenkovas ir K. Papanikolaou - po 2.

„Žalgiris“: J. Landale'as 23 (7/8 dvitaškių), L. Lekavičius 14 (4/7 dvitaškių), Th. Walkupas 10 (5 rezult. perd.), M. Gebenas, A. Perezas ir M. Grigonis - po 5, Z. Leday 4, N. Hayesas 3, P. Jankūnas ir E. Ulanovas - po 2, A. Milaknis 1.

Artimiausias Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais antradienį, lapkričio 19 dieną namie su kitu Graikijos klubu Atėnų „Panathinaikos“ (4-4).

Rungtynių eiga:

1 min. „Žalgiris“ rungtynes pradeda su Th. Walkupu, M. Grigoniu, N. Hayesu, E. Ulanovu ir J. Landale'u, o pirmuosius dvikovos taškus pelno K. Papanikolaou.

3 min. J Landale'as įmeta keturis taškus iš eilės ir persveria santykį - 4:2. Jį pakeitęs M. Gebenas pelno dvitaškį su bauda - 7:3.

5 min. po dviejų rezultatyvių šeimininkų komandos atakų lygu, 7:7.

7 min. po televizijos minutės pertraukėlės abi komandos ima rungtyniauti rezultatyviai. Th. Walkupui pataikius abu baudos metimus, „Žalgiris“ priekyje 14:13.

10 min. nė vienai komandai pirmame kėlinyje nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Po pirmo ketvirčio žalgiriečiai turi vieno taško deficitą - 18:19. Kauniečiams taškus pelnė jau šeši skirtingi žaidėjai, o M. Gebenas surinko 5 taškus.

11 min. antras kėlinys prasidėjo L. Lekavičiaus tritaškiu metimu, bet varžovai tuoj lygina rezultatą - 21:21.

13 min. Pirėjo Taikos ir draugystės sporto rūmų tribūnose tvyro rami atmosfera, o aikštėje komandos toliau kovoja taškas į tašką - 23:23.

15 min. J. Landale'as pataiko tritaškį, netrukus dvitaškį ir kauniečiai priekyje 28:25.

16 min. po N. Hayeso tritaškio „Žalgiris“ atitrūksta 31:25.

G. Printezis šį vakarą peržengė Eurolygoje pelnytų 3000 taškų ribą.

18 min. „Olympiakos“ neleidžia „Žalgiriui“ pabėgti. Po G. Printezio dvitaškio su bauda vėl lygu - 33:33.

20 min. prieš pat antro kėlinio pabaigą dvitaškį pataiko P. Jankūnas, išvesdamas „Žalgirį“ į priekį 39:37. Pirmoje rungtynių dalyje Kauno komandos gretose geriausiai atrodė J. Landale'as. Australas surinko 13 taškų ir atkovojo 2 kamuolius.

21 min. trečias kėlinys prasideda G. Printezio pataikytu tritaškiu ir „Olympiakos“ persveria rezultatą savo naudai 40:39.

23 min. A. Koniaris pataiko iš toli, o po N. Milutinovo dvitaškio graikų komanda pirmauja 45:39.

25 min. Th. Walkupas mažina skirtumą iki 2 taškų (45:43), bet tritaškį švysteli V. Spanoulis ir šeimininkai priekyje 48:43.

27 min. „Olympiakos“ toliau pataiko tritaškį. Šį syk pataiko T. Rochestie - 51:45.

28 min. „Žalgirio“ bandymus priartėti žlugdo B. Paulo tritaškis - 55:49. Tai jau penktas „Olympiakos“ pataikytas tritaškis trečiame kėlinyje.

30 min. po A. Rubito baudų metimų „Olympiakos“ atsiplėšė 60:53, bet dvi baudas pataikė ir Th. Walkupas. Pirėjo klubas po trijų kėlinių pirmauja 60:55. „Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidžiantis J. Landale'as yra pelnęs 15 taškų (6/7 dvitaškių).

Jockas Landale'as

Jockas Landale'as© Zalgiris.lt

31 min. J. Landale'as ir N. Milutinovas apsikeičia taikliais baudų metimais - 62:57.

33 min. „Olympiakos“ sugeba išlaikyti apčiuopiamą 5-7 taškų pranašumą pranašumą. Baudas pataikius Th. Walkupui - graikai priekyje 66:61.

34 min. B. Paulas pataiko tritaškį ir Pirėjo ekipa pirmauja jau 10 taškų persvara - 71:61.

35 min. po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės tritaškį įmeta ir T. Rochestie. „Žalgiris“ atsako J. Landale'o dėjimu iš viršaus - 74:63.

37 min. po B. Paulo dvitaškio graikai nutolsta dar labiau - 76:63.

38 min. V. Spanoulis padeda savo komandai išlaikyti solidų pranašumą - 81:68.

40 min. likus žaisti 50 sek., A. Perezas įmetė dvitaškį su pražanga - 81:74. Žalgiriečių spaudimas „Olympiakos“ komandai sunkumų nesukėlė. Pirėjo klubas iškovojo pergalę rezultatu 83:74.