„Uber“ JAV nubausta už darbo įstatymų pažeidimus

Pavėžėjimo programėlė
Pavėžėjimo programėlė
  © Karolis Kavolėlis/Fotobankas
BNS
2019-11-15 18:55

JAV bendrovei „Uber“, teikiančiai pavėžėjimo ir maisto pristatymo paslaugas, Naujojo Džersio institucijos skyrė beveik 650 mln. JAV dolerių bauda už tai, kad bendrovė nesumokėjo draudimo įmokų už nedarbo ir invalidumo išmokas, rašo „Bloomberg“, cituodama Valstijos darbo ir darbo išteklių plėtros departamentą.

Pasak naujienų agentūros, departamentas mažiausiai ketverius metus mėgino priversti „Uber“ sumokėti įmokas, apkaltinusi bendrovę neteisingu darbuotojų klasifikavimu.

„Uber“ su ja bendradarbiaujančius vairuotojus laiko nepriklausomais rangovais, o ne savo darbuotojais. Darbuotojams, skirtingai nei rangovams, įmonės privalo suteikti socialines garantijas, įskaitant draudimą.

„Uber“ ir jos patronuojamoji įmonė „Rasier“ per praėjusius ketverius metus pradelsė 523 mln. JAV dolerių draudimo įmokų.

Dar 119 mln. JAV dolerių yra palūkanos ir delspinigiai, rodo Naujojo Džersio darbo departamento dokumentai, su kuriais susipažino „Bloomberg“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.