Baltieji rūmai: D. Trumpas dalyvaus NATO viršūnių susitikime Londone

JAV prezidentas D. Trumpas
JAV prezidentas D. Trumpas
  © SCANPIX
BNS
2019-11-15 18:46

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dalyvaus Jungtinės Karalystės sostinėje gruodį vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, penktadienį pranešė Baltieji rūmai.

Viršūnių susitikimas, rengiamas minint 70-ąsias Aljanso metines, vyks likus kelioms dienoms iki pirmalaikių JK parlamento rinkimų.

D. Trumpas ir jo sutuoktinė Melania  lankysis Londone gruodžio 2–4 dienomis. Jie dalyvaus tiek NATO viršūnių susitikime, tiek karalienės Elizabeth II  priėmime.

Gruodžio 12-ąją JK vyks rinkimai, per kuriuos premjeras konservatorius Borisas Johnsonas  sieks likti valdžioje. Rinkimų kampanijoje dominuoja „Brexito“ klausimas, o D. Trumpas nekart yra išreiškęs pritarimą JK siekiui išstoti iš Europos Sąjungos.

Jungtinių Valstijų prezidentas sako remiantis „Brexito“ be susitarimo scenarijų, o praėjusį mėnesį pareiškė, kad dabartinė B. Johnsono Briuselyje išsiderėta „skyrybų“ sutartis gali sukelti sunkumų ateityje Londonui tęsti prekybą su JAV.

Tuo metu NATO lyderių laukia sudėtingas susitikimas, Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui  pareiškus, kad Aljansą yra ištikusi „smegenų mirtis“. Tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kitų sąjungininkių vadovai sakė nesutinkantys su Prancūzijos lyderio nuomone.

E. Macrono interviu žurnalui „The Economist“ sulaukė didelio atgarsio: A. Merkel pareiškė, kad prancūzų lyderio komentarai buvo „drastiški“, o JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo  tvirtino, kad NATO „svarbi, ypač svarbi, galbūt istoriškai viena iš svarbiausių strateginių partnerysčių visoje žinomoje istorijoje“.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.