N. Venckienės advokatė prašo nušalinti du teisėjus nuo skundo nagrinėjimo
Atnaujinta 9.52

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
BNS
2019-11-15 06:50

Buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė prašo nušalinti du Vilniaus apygardos teismo teisėjus nuo sprendimų nagrinėjant skundą dėl suėmimo.

Kaip BNS sakė teismo atstovė Lina Nemeikaitė, penktadienį pateiktame prašyme gynėja nori nušalinti teisėjus Aušrą Bielskę ir Audrių Cininą.

„Motyvai – abu nagrinėjo pedofilijos bylą ir 2012 lapkričio 30-ąją priėmė sprendimą. Manau, kad tai susiję – yra išreikšta tam tikra nuomonė ir sprendimas gali būti neobjektyvus“, – BNS sakė S. Žukauskienė.

Trijų teisėjų kolegijoje, kuri penktadienį turi nagrinėti N. Venckienės skundą, taip pat yra ir teisėjas Darius Pranka, dėl jo įtariamosios gynėja pretenzijų neturi.

Kauno apylinkės teismas praeitą penktadienį leido suimti N. Venckienę dviem mėnesiams, motyvuojant tuo, kad ji gali bėgti ir slėptis.

Skundą turėjęs nagrinėti Kauno apygardos teismas nusišalino nuo jo nagrinėjimo vengdamas galimų abejonių dėl nešališkumo, nes čia N. Venckienė yra dirbusi.

Kolegija sprendimą paskelbti turi per septynias dienas nuo skundo gavimo – teismo atstovų ir advokatės teigimu, galutinis terminas sprendimui yra trečiadienis.

Buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė į šalį iš JAV pargabenta praėjusią savaitę. Jai pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.

N. Venckienė įtarimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Ji iš Lietuvos į JAV išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.