Ekspertai Alytuje ieškos būdų, kaip išvalyti po gaisro likusį užterštą vandenį

Gaisro gesinimas padangų perdirbimo gamykloje Alytuje
Gaisro gesinimas padangų perdirbimo gamykloje Alytuje
  © Alytausgidas.lt
BNS
2019-11-15 06:45

Skirtingų valstybės institucijų ekspertai penktadienį Alytuje ieškos būdų, kaip išvalyti po gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ likusį užterštą vandenį.

Kaip BNS informavo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos atstovas Justas Jaskonis, susitikime dalyvaus Aplinkos ministerijos, jai pavaldžių įstaigų ir Kauno technologijos universiteto ekspertai.

Jame taip pat dalyvaus Alytaus miesto savivaldybės ir už nuotekų valymą mieste atsakingos įmonės „Dzūkijos vandenys“ atstovai.

„Ekspertai iš įvairių institucijų susitinka Alytuje, kad sutartų, kokiu būdu siūloma valyti gaisro metu susikaupusį užterštą vandenį. Norėčiau priminti, kad visos užteršto vandens valymo išlaidos bus apmokamos iš Vyriausybės rezervo“, – sakė J. Jaskonis.

Susitikimas planuojamas Alytaus savivaldybėje, taip pat ketinama vykti į vietas, kur sukauptas po gaisro likęs užterštas vanduo.

Daugiausia vandens yra įmonės „Dzūkijos vandenys“ nuotekų valykloje – apie 30 tūkst. kubinių metrų.

Dar apie 10 tūkst. kubinių metrų susikaupė buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete ir apie 1 tūkst. kubinių metrų susikaupė gamyklos rūsiuose.

Penktadienį taip pat laukiama ir naujausių grunto šalia gaisravietės ir po ja susikaupusio vandens tyrimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.