R. Kurtinaičio auklėtiniai nutraukė Milano komandos pergalių seriją
„El Clasico“ – „Real“ pergalė

Aleksejus Švedas, Eurolygos nuotrauka
2019-11-14 22:08

Milano „AX Armani“ krepšininkai Eurolygoje buvo iškovoję šešias pergales iš eilės, tačiau ketvirtadienį buvo sustabdyti po išvykos rungtynių su Maskvos srities „Chimki“ komanda.

Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ ekipa savo namų arenoje įveikė „AX Armani“ rezultatu 87:79.

„Chimki“ krepšininkai sėkmingai sužaidė antrą rungtynių dalį, kai trečiame ir ketvirtame kėliniuose praleido tik 28 taškus.

„Mūsų komanda pasirodė šauniai ir atidavė visas jėgas. Po didžiosios pertraukos atrodėme geriau gindamiesi. Laimėjome, tai buvo geros rungtynės ir esu patenkintas savo komandos pasirodymu. Šį kartą buvome stipresni už varžovus“, – džiaugėsi R. Kurtinaitis.

„AX Armani“ komandai negalėjo padėti puolėjas Artūras Gudaitis. 26 metų 208 cm lietuvis patyrė kairės rankos riešo traumą. Dėl jos jis negalės rungtyniauti apie mėnesį ir aikštėje vėl pasirodys tik gruodžio viduryje. A. Gudaitis tik prieš tris savaites sugrįžo į aikštę po sunkios kryžminių kelio raiščių traumos, kurią gydėsi devynis mėnesius.

8 turo rungtynėse vos neprisižaidė Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa, turėjusi vargo su Sankt Peterburgo „Zenit“, palaužusi ją tik 90:88.

Besibaigiant trečiam kėliniui, „Anadolu Efes“ buvo nutolę įspūdingu 25 taškų skirtumu (67:42). Tačiau tuomet prasidėjo „Zenit“ spurtas, per kurį svečiai ketvirtame kėlinyje įmetė 38 taškus.

Antonas Ponkrašovas taikliu tritaškiu metimu likus 2 sek. sumažino skirtumą iki 90:88, bet didesniems žygdarbiams „Zenit“ komandai pristigo laiko.

„Anadolu Efes“ treneris Erginas Atamanas po rungtynių piktinosi, kad komanda, siekianti laimėti Eurolygą, taip paleisti rungtynių kontrolės iš savo rankų neturi teisės.

Intriguojančiame mače, vadinamajame „El Clasico“ derbyje susitiko Madrido „Real“ ir „Barcelona“ klubai.

„Real“ efektingai pradėjo rungtynes ir greitai susikrovė įspūdingą 21 taško pranašumą 30:9.

„Barcelona“ antrame kėlinyje atsakė spurtu 36:14, o įpusėjus rungtynėms, katalonai patys buvo priekyje 50:46.

Vis tik po didžiosios pertraukos „Real“ susigrąžino iniciatyvą ir persvarą. Karališkuoju tituluojamas Madrido klubas pelnė 13 taškų be atsako ir pabėgo nuo principinių varžovų. „Real“ pasiekė pergalę rezultatu 86:76.

Rezultatai:

Maskvos srities „Chimki“ (6-2) – Milano „AX Armani“ (6-2) 87:79 (22:25, 25:26, 18:14, 22:14). A. Švedas 24, J. Jerebko 19, D. Bookeris 11, S. Jovičius 10; L. Scola 16, M. Rollas 14, S. Rodriguezas ir N. Nedovičius – po 13.

Stambulo „Anadolu Efes“ (6-2) – Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-6) 90:88 (21:14, 21:16, 27:20, 21:38). V. Micičius 24, Sh. Larkine'as 22, S. Sanli ir T. Pleissas – po 13; A. Hollinsas 26, G. Ayonas 21, A. Puškovas 12.

Atėnų „Panathinaikos“ (4-4) - Berlyno ALBA (2-6) 105:106 (31:31, 18:27, 20:16, 19:14, 10:10, 7:8). I. Papapetrou 39 (9/10 dvitaškių, 6/12 tritaškių), J. Wiley 22, D. Thomasas 16; M. Hermanssonas 20, L. Mnoko 17, R. Giedraitis 15, N. Giffey 14.

Vitorijos „Baskonia“ (3-5) - Tel Avivo „Maccabi“ (6-2) 83:113 (21:28, 11:27, 26:31, 25:27). T. Šengelija 31, P. Garino 24; S. Wilbekinas 20, E. Bryantas 19, J. Dibartolomeo ir N. Woltersas - po 14.

Madrido „Real“ (5-3) - „Barcelona“ (6-2) 86:76 (32:14, 16:36, 23:14, 15:12). A. Randolphas 16, F. Campazzo ir G. Deckas - po 13, J. Mickey 12; N. Mirotičius 19, A. Tomičius 13, K. Kuričius 12.