C. Ronaldo ir Portugalija šešių įvarčių persvara sutrypė Lietuvos rinktinę

Portugalija - Lietuva
  © AFP

„Ne skaičiai daro futbolą, o futbolas – skaičius“, – yra pareiškęs Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas.

Tačiau pastarieji Lietuvos futbolo skaičiai ir faktai verčia griebtis už galvos. Vėlų ketvirtadienio vakarą nacionalinė rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre finišavo dar vienu pralaimėjimu: Fare 0:6 neatsilaikė prieš Potugalijos ekipą su Cristiano Ronaldo priešakyje.

Per visą EURO 2020 atrankos varžybų ciklą ir 8 sužaistas rungtynes Lietuvos rinktinė pelnė tik 1 tašką – birželį namie lygiosiomis 1:1 sužaidė su Liuksemburgo komanda.

Netgi tamsiausiu Lietuvos futbolui laikomu periodu 2000-2001 metais nebuvo taip blogai. 2002-ųjų pasaulio čempionato atrankos cikle lietuviai per 8 dvikovas nugriebė 2 taškus ir sugebėjo lygiosiomis sužaisti su Vengrija (1:1) bei galingąja Italija (0:0).

Ketvirtadienį Fare į Lietuvos rinktinės vartus tris kamuolius siuntė Cristiano Ronaldo (7 min. iš 11 m, 22 ir 65 min), po kartą pasižymėjo Pizzi (52 min.), Guncalo Paciencia (56 min.) ir Bernardo Silva (63 min.).

Paskutinę pergalę oficialiose rungtynėse Lietuvos futbolininkai iškovojo dar 2016 metų spalį, kai Vilniuje nugalėjo Maltos rinktinę. Tuomet prie rinktinės vairo stovėjo Edgaras Jankauskas.

Šių metų pradžioje Lietuvos rinktinės treneriu tapusiam Valdui Urbonui skaičiai kol kas itin nemalonūs: per 9 oficialias ir draugiškas rungtynes pergalių nepasiekta, patirti 7 pralaimėjimai.

Pataisyti šią statistiką rinktinė galės sekmadienį, kai Vilniuje sužais draugiškas rungtynes su Naujosios Zelandijos rinktine.

Komandų sudėtys

Portugalija: Rui Patricio, Ricardo Pereira, Rubenas Diasas, Jose Fonte, Mario Rui, Rubenas Nevesas, Bruno Fernandesas (72 min. Joao Moutinho), Pizzi, Cristiano Ronaldo (83 min. Diogo Jota), Goncalo Paciencia, Bernardo Silva (66 min. Bruma).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Saulius Mikoliūnas, Mindaugas Palionis, Edvinas Girdvainis, Vytautas Andriuškevičius, Vykintas Slivka, Domantas Šimkus, Mantas Kuklys (57 min. Deivydas Matulevičius), Arvydas Novikovas, Paulius Golubickas (72 min. Justas Lasickas), Fiodoras Černychas (80 min. Donatas Kazlauskas).

Rungtynių eiga:

1 min. teisėjas iš Prancūzijos Ruddy Buquetas skelbia rungtynių pradžią,

5 min. Portugalijos rinktinė nuo pirmų minučių kontroliuoja kamuolį. Po B. Silvos perdavimo Cristiano Ronaldo galva smūgiuoja šalia vartų.

7 min. Įvartis. C. Ronaldo baudos aikštelėje išprovokuoja Sauliaus Mikoliūno pražangą. Teisėjas skiria 11 m baudinį, kurį užtikrintai realizuoja pats C. Ronaldo, pergudraudamas vartininką E. Šetkų - 1:0.

12 min. Portugalijos rinktinė ir įmušusi įvartį dominuoja aikštėje bei toliau rezga atakas.

14 min. E. Šetkus šuoliu atremia pavojingą G. Paciencios smūgį galva.

19 min. portugalų rinktinės entuziazmas neblėsta. Mačo šeimininkai toliau aktyviai atakuoja, spaudžia lietuvius prie jų vartų ir siekia padidinti persvarą.

22 min. po lietuvių klaidos portugalai perima kamuolį ir C. Ronaldo tolimu technišku smūgiu muša antrą įvartį - 2:0.

27 min. po P. Golubicko kontakto baudos aikštelėje su R. Pereira teisėjas norėjo skirti dar vieną 11 m baudinį į mūsiškių vartus, bet savo sprendimą atšaukė pasitaręs su asistentu.

30 min. UEFA fiksuojama statistika byloja, kad portugalai kol kas atliko penkis kartus daugiau perdavimų nei lietuviai (250-52).

35 min. pavojus Lietuvos rinktinės vartams neatslūgsta nė minutei. Tuo metu lietuviams net priartėti prie varžovų vartų ir toliau nepavyksta.

38 min. C. Ronaldo surengia dar vieną pavojingą ataką, bet jo smūgiuotas kamuolys skrieja šiek tiek virš skersinio.

40 min. UEFA apžvalgininkas Carlosas Machado ironizuoja: „Portugalijos rinktinės vartininkui Rui Patricio reikėtų šaliko, nes jis šį vakarą labiau primena šeimininkų komandos sirgalių, o ne futbolininką.“

45 min. teisėjas skelbia pirmo kėlinio pabaigą. Jame lietuviai atliko vos 1 smūgį link varžovų vartų (portugalai - 17). Portugalijos rinktinė kamuolį kontroliuoja 70 proc. žaidimo laiko.

C. Ronaldo artėja prie 100-ojo įvarčio nacionalinėje rinktinėje.

Antras kėlinys prasideda portugalų atakomis - mačo šeimininkai ir toliau tvirtai kontroliuoja situaciją aikštėje.

52 min. į E. Šetkaus ginamus vartus krenta trečias įvartis. Po Pizzi smūgio kamuolys atsimuša į skersinį, po to į virpstą ir nusileidžia už vartų linijos - 3:0.

56 min. Portugalijos rinktinė toliau triuškina Lietuvą. E. Šetkus atmuša kamuolį prieš save ir G. Paciencia muša įvartį - 4:0.

57 min. M. Kuklį aikštėje keičia Deivydas Matulevičius.

60 min. po C. Ronaldo baudos smūgio E. Šetkus atmuša kamuolį į užribį.

63 min. portugalai toliau traiško Lietuvos rinktinę. Baudos aikštelėje be priežiūros paliktas Bernardo Silvo nesunkiai muša įvartį - 5:0.

65 min. C. Ronaldo muša savo trečią įvartį - 6:0.

73 min. G. Paciencia arti įvarčio, o lietuvius eilinį kartą gelbėja E. Šetkaus reakcija.

79 min. po šešto įvarčio portugalų spaudimas atslūgo, tačiau lietuviai ir toliau neturi jokių galimybių atakuodami šeimininkų vartus.

83 min. Bruma arti įvarčio, bet E. Šetkus jau sėdėdamas ant vartų linijos sugauna kamuolį.

84 min. keičiamas C. Ronaldo. Vietoje jo aikštėje pasirodo Diogo Jota.

88 min. rungtynių pabaiga rami, o įtampos prie lietuvių vartų mažiau.

90 min. teisėjas skelbia rungtynių pabaigą. Portugalija laimėjo rezultatu 6:0.