Tariamas kenkėjas: 2020-ųjų gyvūnas – reikšmingas pagalbininkas darže

Kurmis
Kurmis
  © Pixabay.com
Alfa.lt
2019-11-21 20:28

Europietiškasis kurmis paskelbtas 2020-ųjų metų gyvūnu. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines saugomos rūšies funkcijas. Mat į kurmį įprasta žiūrėti kaip į žemės ūkiui trukdantį padarą, tačiau mažai kas susimąsto, kad jis atlieka naudingą darbą. Ir tas jo darbas – tiesiog milžiniškas.

„Mes turėtume vertinti kurmį kaip nenuilstantį kovotoją su kenkėjais ir pelėmis, – paaiškino Hilmaras von Münchhausenas iš Vokietijos laukinių gyvūnų fondo. – Labai dažnai žmonės pyksta ant kurmių ir laiko juos trukdžiais, nes šie žemėje gyvenantys gyvūnai prirausia kauburėlių“.


Kurmis

Kurmis© Pixabay.com

Kurmiai – mažieji daržo pagalbininkai

Ten, kur įsikuria kurmiai, gyvenimas žemėje dažniausiai būna suderintas ir subalansuotas. Žemė, kurią` šie gyvūnai išrausia, kyla iš žemesniųjų sluoksnių, optimaliai tinka žemdirbystei. „Jei norite padėti kurmiams, turite pripažinti jų kurmiarausius ir užsiimti ekologiška žemdirbyste“.

Kurmiai minta ne augalais, o vabzdžiais. Jie sunaikina daug kurklių, straubliukų, vikšrų, šliužų, sraigių, šimtakojų. Darže apsigyvenęs kurmis rodo, kad dirvožemis derlingas, purus, pilnas puvenų,.


Kurmis

Kurmis© Pixabay.com

Kurmis yra judrus gyvūnas. Jis išsikasa kilometro urvus. Manoma, kad per parą tuos visus urvus kurmis turi apžiūrėti, todėl jis juda.. Kurmiai, kaip ir visi gyvūnai, poruojasi, veda jauniklius. Paprastai poruojasi kovą–balandį. Jauniklius veda gegužę–birželį. Jeigu atsiveda 3–9 jauniklius, jam vis tiek reikia naujos erdvės. Per 1,5 mėn. jaunikliai užaugs – rugsėjo mėnesį jau bus suaugę kurmiai ir eis ieškoti savo teritorijos.


Kurmis

Kurmis© Pixabay.com

Kurmis migruoja priklausomai nuo to, kiek dirvožemyje yra maisto. Jis yra derlingo dirvožemio indikatorius. Kai jis suvalgys viską, kas jame yra, migruos toliau Kurmis labai ėdrus – vidutiniškai sveria 50–60 g . Per parą jis turi suvalgyti 50–60 g maisto.

Galima įsivaizduoti, kiek kenkėjų jis per tą laiką sunaikina!

Saugokime 2020-ųjų metų gyvūną!