G. Nausėda po susitikimo su Italijos prezidentu: radome sutarimą dėl požiūrio į Rusiją

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
BNS
2019-11-09 00:38


Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su Italijos vadovu Sergio Mattarella teigia radęs sutarimą dėl požiūrio į Rusiją bei jai taikomą Europos Sąjungos sankcijų politiką.

„Sutarimą radome net ir tuo klausimu, kuriuo galbūt šiek tiek skiriamės. Tai yra požiūrio į Rusiją klausimu. Jeigu, sakykime, jie labiau pabrėžia dialogo būtinybę, turbūt būtų tiesiog neprotinga neigti, kad dialogas nereikalingas, tai vis dėlto, pripažino, kad šiuo metu, pagal dabartines aplinkybes, sankcijų politika vis dar turi prasmę, nes Minsko susitarimai nėra įgyvendinti“, – žurnalistams Romoje sakė G. Nausėda.

„Tai yra tikrai gera žinia, turint omenyje, kad Italija priklauso tai šalių grupei, kuri nėra labai entuziastinga sankcijų klausimu, todėl jos palaikymas čia būtų tikrai svarbus žvelgiant į artėjančią perspektyvą diskutuoti apie sankcijų pratęsimą“, – teigė šalies vadovas.

Europos Sąjunga rugsėjį pratęsė sankcijas Rusijos ir Krymo pareigūnams, bendrovėms ir grupėms, kurios kelia grėsmę Ukrainos suverenitetui ir nepriklausomybei.

Turto įšaldymas ir kelionių draudimas pratęstas 170 asmenų ir 44 juridiniams subjektams, įskaitant kovotojų grupes ir bankus.

Sankcijos pratęstos iki kitų metų kovo 15 dienos.

Po 2014 metais Rusijos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos ES 28 valstybės įvedė virtinę sankcijų, nukreiptų prieš Rusiją ir Ukrainos separatistus.

Tarp jų yra ekonominės sankcijos Rusijai ir draudimai užsiimti verslu Kryme.

Pasak ES, kai kurios iš šių priemonių gali būti atšauktos, jeigu Rusija gerbs 2015 metų Minsko susitarimus. Per Ukraino

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.