IS prisiėmė atsakomybę už kruviną ataką Tadžikijos pasienio poste

Teroro aktas
Teroro aktas
  © AFP
BNS
2019-11-08 20:49

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) penktadienį prisiėmė atsakomybę už anksčiau šią savaitę Tadžikijos pasienio poste netoli sostinės Dušanbės surengtą gyvybių pareikalavusią ataką.

„Visagalio Alacho malone Kalifato kariai užpuolė apostatų tadžikų pasienio apsaugos postą Iškobodo teritorijoje šalia Tadžikijos ir Uzbekijos sienos“, – sakoma internete paskelbtame IS pareiškime.

Tadžikų pareigūnai trečiadienį pranešė, kad per ataką prieš vieną pasienio postą buvo nukauti 15 džihadistų, o pareigūnai dėl jos apkaltino IS narius, atvykusius iš Afganistano.

Naktį įvykdyta ataka taip pat pareikalavo vieno kario ir vieno policininko gyvybių, nurodė buvusios sovietinės respublikos pareigūnai.

IS savo ruožtu tvirtino, kad jos kovotojai nužudė 10 karių.

Atskirame pranešime IS propagandos agentūra „Amaq“ paskelbė, kad visi išpuolį surengę džihadistai buvo nukauti, bet nenurodė, kiek jų buvo ir iš kur jie atvyko.

Tadžikijos vidaus reikalų ministerija penktadienį paskelbė, kad ataką surengė IS kovotojai – „daugiausia Tadžikijos piliečiai“, atvykę iš Afganistano.

Prieš IS prisiimant atsakomybę už šią ataką, Afganistano gynybos ministerija paskelbė netikinti, kad incidentas, įvykęs šalia Tadžikijos ir Uzbekijos pasienio, yra kaip nors susijęs su Afganistanu.

Tadžikijos pareigūnai sakė, kad sulaikė penkis užpuolikus.

Tadžikų pasienio apsaugos tarnyba, remdamasi vieno sulaikytojo prisipažinimu, sakė, kad užpuolikų grupė sekmadienį tamsiuoju paros metu iš Afganistano atvyko į Tadžikijos Kabodijono rajoną.

„Visi jie yra „Islamo valstybės“ nariai“, – nurodė pareigūnai.

Tačiau tadžikų ekspertai pareigūnų tvirtinimus ir paskelbtas nuotraukas iš įvykio vietos įvertino skeptiškai.

„Kyla dešimtys klausimų“, – naujienų agentūrai AFP sakė Maskvoje įsikūrusios naujienų agentūros „Fergana“, skelbiančios žinias iš Vidurio Azijos ir Afganistano, direktorius Daniilas Kislovas. Jis su AFP kalbėjosi prieš IS prisiimant atsakomybę už ataką.

„Kur užpuolikai rado automobilių su tadžikiškais registracijos numeriais? – klausė jis. – Jei jie juos pavogė, kas buvo [vagystės] aukos? Galima tęsti ir tęsti.“

Tadžikiją, neturtingą kalnuotą šalį, turinčią 9 mln. gyventojų ir besiribojančią su Afganistanu ir Kinija, konfliktai krečia nuo 1991 metų, kai žlugus Sovietų Sąjungai ji tapo nepriklausoma.

Sirijoje ir Irake veikiančios radikalios islamistų grupuotės daugiausia naujų kovotojų užverbuoja Tadžikijoje ir kitose buvusiose sovietinėse Vidurio Azijos valstybėse.

IS džihadistai anksčiau prisiėmė atsakomybę už keletą išpuolių Tadžikijoje, įskaitant keturių dviračiais keliavusių vakariečių nužudymą praėjusią vasarą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.