Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ruošiasi gastrolėms Izraelyje

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2019-11-08 16:04

Vienas jaunatviškiausių ir kūrybingiausių Lietuvos orkestrų – Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Modesto Barkausko, ruošiasi gastrolėms Izraelyje, kurių metu bus pristatyta lietuvių ir Izraelio kompozitorių muzika, bei net trys pasaulinės kūrinių premjeros.

Vis stiprėjant ir plečiantis Lietuvos ir Izraelio kultūros mainams, gastrolių į šią šalį vyksta vis daugiau žymių Lietuvos menininkų ir kolektyvų. Lapkričio 12 d. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras surengs net du koncertus Buchmann-Mehta muzikos akademijoje. Pirmajame – edukaciniame koncerte bus pristatyta Lietuvių kompozitorių muzika, kuriai atstovaus Lietuvos moderniosios muzikos pradininko E. Balsio kūryba bei vienos žymiausių šiuolaikinių kompozitorių - Ramintos Šerkšnytės kūriniai. Jaunieji Izraelio klausytojai turės progą iš arti susipažinti su iškiliausiais Lietuvos kompozitoriais ir išgirsti jų žymiausius kūrinius, bei stebėti darbą su orkestru, orkestrinių kūrinių ruošimo specifiką.

Antrajame koncerte, skirtame plačiajai visuomenei, skambės ne tik lietuvių, bet ir Izraelio kompozitorių muzika. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, gerai žinomas kaip šiuolaikinės lietuvių muzikos interpretatorius, buvo pakviestas į Izraelį atlikti šiuolaikinių šios šalies kompozitorių kurinių. Šiame koncerte net trys Izraelio kūrėjų kūriniai nuskambės pirmą kartą, o Lietuvos orkestras taps pirmuoju jų atlikėju. Svečioje šalyje atlikti vietos kompozitorių kūrinių premjeras - tai didelė atsakomybė ir garbė, kuri Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui buvo suteikta Izraelio kompozitorių lygos, kuri būtent šį orkestrą atsirinko išskirtiniam koncertui, kvietimu. Koncerte skambės E. Balsio, R. Šerkšnytės, O. Bogot, R. Fridman, I. Galperin, B. Pigovat, G. Rauscher kūriniai.

Pasak Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovo Modesto Barkausko, tai išskirtinės orkestro gastrolės: “Tai labai įdomios ir atsakingos orkestro gastrolės, nes net trys Izraelio kompozitorių kūriniai bus atlikti pirmą kartą pasaulyje. Jau dabar vyksta nuotolinis darbas su kompozitoriais, dar turėsime šiek tiek laiko bendroms repeticijoms Tel Avive ir naujausius kūrinius galės išgirsti Clairmont koncertų salėje susirinkę klausytojai. Nemažesnė atsakomybė Tel Avivo publikai pristatyti ir lietuvių kompozitorių kūrybą, kuri tikrai verta tarptatutinio pripažinimo.”

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertai jau lapkričio 12 d., Buchmann-Mehta muzikos akademijos Clairmont salėje. Koncertai organizuojami kartu su Izraelio kompozitorių lyga, koncertus remia Lietuvos kultūros taryba.