Besitęsiant „Lufthansos“ streikui Vokietijoje atšaukta šimtai skrydžių

Atšaukti skrydžiai Miuncheno oro uoste
Atšaukti skrydžiai Miuncheno oro uoste
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-11-08 14:49

Dvi dienas trunkantis „Lufthansos“ darbuotojų streikas tęsiasi ir šiandien, paveikdamas dešimčių tūkstančių keliautojų planus, praneša portalas Thelocal.de. Tai yra milžiniškas sukrėtimas Vokietijos oro transporto tinklui, ypač „Lufthansos“ pagrindiniams veiklos mazgams Frankfurte ir Miunchene.

Lėktuvų įgulos narių profsąjungos nustojo dirbti ketvirtadienį ir dėl prastų atlyginimų bei darbo sąlygų pradėjo 48 valandų trukmės streiką. Planuojama, kad jis vyks iki vėlaus penktadienio vakaro.

Pasak avialinijų atstovų, šiandien daugiau nei 600 skrydžių turės būti atšaukti, o vakar jau buvo atšaukta 700. Spėjama, kad šis protestas paveiks 180 tūkst. keleivių. Net ir pasibaigus protestui, atšauktų skrydžių ar kitų trukdžių išvengti nepavyks, nes kai kur darbuotojai nespės atvykti į darbo vietas.

Profsąjungų teigimu, šis protestas buvo neišvengiamas, nes derybos su „Lufthansos“ vadovais įstrigo. Tačiau ketvirtadienį įmonės vadovas Carstenas Spohras kreipėsi į darbuotojų organizacijas, sutikdamas atnaujinti derybas.

Dabartinis streikas vyks kaip planuota, bet „neketinama toliau plėstis“, teigė darbuotojų atstovai.

Šimtai skrydžių sustabdyti

Ketvirtadienį dauguma skrydžių buvo atšaukta Miunchene ir Frankfurte. Tačiau pakankamai sumaišties dėl atšaukimų buvo ir kituose Vokietijos oro uostuose. Frankfurto oro uosto duomenimis, jame iš 1362 skrydžių 414 buvo atšaukta.

„Lufthansos“ duomenimis, šiandien Miunchene bus sustabdyta 200 skrydžių. Berlyne 35 išvykimai ir 36 atvykimai kryptimis Berlynas­­–Frankfurtas, Berlynas­­–Miunchenas buvo atšaukta.

Profsąjungos praėjusį mėnesį buvo surengusios vienos dienos perspėjamąjį streiką keturiose „Lufthansos“ antrinėse įmonėse ­­– „Eurowings“, „Germanwings“, „SunExpress“ ir „Lufthansa CityLine“, ­­– taip paralyžiuodamos porą dešimčių skrydžių.

Pagrindinėms avialinijoms pavyko išvengti neramumų, kai administracija pasiūlė 2 proc. atlyginimų padidinimą. Tačiau nuo tada realus progresas nebuvo pasiektas. Be didesnių atlyginimų 21 tūkst. skrydžių palydovams, profsąjunga reikalauja ir daugiau lengvatų bei lengvesnių sąlygų laikiniems darbuotojams užsitikrinti ilgalaikes sutartis.

Tačiau „Lufthansa“ ilgą laiką argumentavo, kad minėta profsąjunga nebeturi teisės atstovauti įmonės darbuotojams po jos viduje vykusių grumtynių dėl vadovavimo, o pačią profsąjungą dėl jos statuso padavė į teismą.