Vakarėlio planavimo darbų sąrašas

Šventimas
Šventimas
  © 123rf.com

Kiekvienas vakarėlis reikalauja labai didelio pasiruošimo ir daugybės pastangų, tačiau įprastai vakarėlių dalyviai apie tai niekuomet nesusimąsto. Ir tai yra visiškai natūralu – žmonės į vakarėlius ateina tam, kad atsipalaiduotų ir mėgautųsi kiekviena savo laisvalaikio akimirka, o ne tam, kad galvotų apie tai, kaip vakarėlio organizatoriams buvo sudėtinga surengti visą vakarėlį. Kaip bebūtų, norint, kad vakarėlio svečiai būtų visapusiškai patenkinti ir su dideliu džiaugsmu dar ilgai prisimintų jūsų suorganizuotą vakarėlį, turėtumėte iš anksto apgalvoti daugybę svarbių darbų ir pasirūpinti, kad viskas eitųsi pagal planą. Todėl jei tai bus pirmasis jūsų pačių jėgomis organizuojamas vakarėlis, jums labai praverstų vakarėlio planavimo darbų sąrašas.

Iki vakarėlio likus trims-keturioms savaitėms

•Sudarykite dalyvių sąrašą. Suprantama, kad kiekviename vakarėlyje dalyvauja skirtingas žmonių skaičius ir neretai būna pakankamai sudėtinga visiškai tiksliai žinoti, kiek žmonių dalyvaus organizuojamame vakarėlyje. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad nereikėtų iš anksto sudaryti vakarėlio dalyvių sąrašo. Tai yra vienas iš pačių svarbiausių pirminių žingsnių, kurį privalu žengti kiekvienam vakarėlio organizatoriui. Be to, kai yra kalbama apie dalyvių sąrašo sudarymą, reikėtų nepamiršti vienos labai svarbios ir naudingos taisyklės. Jei jūs organizuojate didelį kokteilių vakarėlį, į jį pakvieskite 20 proc. daugiau žmonių nei iš tikrųjų jame galėtumėte sutalpinti, kadangi statistiškai atkeliauja apytiksliai 70 arba 80 proc. pakviestų žmonių. Bet kuriuo atveju, vakarėlio dalyvių sąrašas padeda lengviau suplanuoti daugelį tolimesnių darbų ir efektyviau išspręsti nemažai svarbių klausimų.

•Nuspręskite, kokia bus vakarėlio tematika. Šiomis dienomis teminiai vakarėliai yra tapę įprastu pasirinkimu, rašoma saliutas.lt patarimų skiltyje. Jų didelis populiarumas rodo, kad žmonės mėgsta teminius vakarėlius ir mielai juose lankosi. Teminis vakarėlis įprastai būna kur kas smagesnis ir įsimintinesnis. Be to, nepaisant jūsų pirminės nuomonės, teminį vakarėlį suplanuoti yra gerokai lengviau nei vakarėlį, kuris neturi jokios konkrečios temos. Jei jūs iš anksto nustatysite konkrečią vakarėlio temą, tuomet galėsite lengviau pasirinkti ir vakarėlio vietai skirtas dekoracijas, kurios būtų tinkamai suderintos tarpusavyje. Jei jūs daugiau dėmesio skirsite dekoracijoms, tuomet galėsite sukurti labai jaukią ir harmoningą vakarėlio atmosferą, kuri jūsų svečiams suteiks daugiau komforto ir pasitikėjimo savimi.

•Suformuokite pakvietimus ir juos išsiųskite vakarėlio svečiams. Kai būsite suformavę vakarėlio svečių sąrašą, taip pat turėtumėte suformuoti pakvietimus ir juos išsiųsti. Tai galite padaryti įvairiais būdais – tiek siųsdami fizinius laiškus, tiek ir el. laiškus. Jūs taip pat galite savo svečius pakviesti ir telefonu. Viskas priklauso nuo jūsų numatyto vakarėlio formato ir konkrečių lūkesčių.

•Sudarykite vakarėlio meniu. Jei nenorite, kad jūsų vakarėlio dalyviai liktų alkani ar tiesiog negalėtų pasirinkti iš jų skonį atitinkančių patiekalų, turėtumėte pakankamai dėmesio skirti ir vakarėlio meniu sudarymui. Žinoma, jei jūs nesate patyrę kulinarai ir maisto gaminimas jums tikrai niekuomet nekėlė jokio malonumo, visuomet galite pasikliauti šios srities profesionalais. Be to, suformavus vakarėlio meniu, patiekalus jūs galite užsakyti iš kokybišką maistą gaminančių restoranų. Tokiu būdu jūs galėsite ne tik būti visiškai tikri, kad jūsų vakarėlyje svečiai galės mėgautis labai kokybišku ir įvairiu maistu, tačiau taip pat galėsite nuo savo pečių nusimesti labai daug rūpesčių. Kita vertus, įprastai vakarėliuose dominuoja įvairūs šalti ir karšti užkandžiai, todėl ir jūsų organizuojamo vakarėlio atveju labai tikėtina, kad jūs norėsite orientuotis būtent į juos.

•Kreipkitės dėl bet kokios pagalbos, kokią tik galite rasti. Vakarėlio organizavimo metu nėra per daug pagalbos. Tai reiškia, kad praverčia kiekvieno žmogaus rankos, pažintys ir turimas laikas. Jei jūs vakarėlį organizuosite be jokios papildomos pagalbos, nenustebkite, kad įpusėjus visą organizacinį procesą, jūs suprasite nebeturintys jėgų ir nebežinantys ar apskritai norite vakarėlio. Todėl pagalvokite apie žmones, kurie jums iš tikrųjų galėtų pagelbėti ir paprašykite jų pagalbos. Tai leis jums lengviau atsikvėpti ir nebejausti tokio didelio streso.

•Pasirūpinkite vakarėlio kulminacija. Svarstote, kas tai galėtų būti? Pasirinkimų šiandien yra daugybė – juk gyvename moderniųjų technologijų amžiuje. Tačiau jei jūs nenorite investuoti pernelyg daug lėšų į technologinius įrenginius, kurie kainuoja nemažus pinigus, visuomet galite vakarėlio kulminacijai pasirinkti ir fejerverkus. Žinoma, jūsų organizuojamo vakarėlio atveju turėtų būti pasirinkti profesionalūs ir kokybiški fejerverkai, kurie padėtų sukurti nepakartojamą reginį. Tuo tarpu kuo didesni fejerverkai bus pasirinkti, tuo daugiau reikės jų paleidimui skirtos vietos, todėl šie klausimai turėtų būti išspręsti ir numatyti iš anksto. O jei jūs ruošiatės savo svečius kaip reikiant nustebinti ir norite, kad jie liktų be žado, jums gali puikiai tikti ir profesionalus fejerverkų šou, kurį surengtų šios srities specialistai.

Iki vakarėlio likus dviem savaitėms

•Suformuokite savo įvaizdį/stilių. Labai svarbu, kad savo suorganizuoto vakarėlio metu jūs jaustumėtės savimi ir galėtumėte visiškai atsipalaiduoti. Tačiau jei jums visą laiką teks galvoti apie savo įvaizdį ir tai, kaip jūs nepatogiai jaučiatės dėvėdamos tam tikrus pasirinktus drabužius, tikrai negalėsite mėgautis savo taip ilgai ir atsakingai organizuotu vakarėliu. Todėl iš anksto vertėtų suformuoti savo būsimą įvaizdį, pasirūpinant visomis jums svarbiausiomis stiliaus detalėmis. Tai užtikrins, kad vakarėlio metu galėtumėte jaustis kuo puikiausiai ir nestokoti puikių emocijų bei teigiamos energijos.

•Sudarykite grojaraštį. Nei vienas šiuolaikinis vakarėlis negali apsieiti be muzikos. Muzika visuomet padeda atsipalaiduoti ir atsigauti. Muzika padeda mums atitrūkti nuo mus varginančios kasdienybės ir bent trumpam į šalį pastumti visus mus slegiančius rūpesčius. Be to, tinkamai pasirinkta muzika žmones išlaisvina ir suteikia jiems kur kas daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, o tai reiškia, kad jie tampa komunikabilesni, atviresni ir drąsesni. Todėl muzikos pasirinkimui visuomet privalo būti skiriamas labai didelis dėmesys – priešingu atveju jūsų vakarėlio dalyviai gali likti nepatenkinti. Be abejo, grojaraščio sudarymas turėtų būti paremtas ir jūsų numatyta vakarėlio tematika, todėl taip pat turėtumėte pagalvoti ar visa tai galėtų tikti jūsų būsimo vakarėlio svečiams.

•Išbandykite sugalvotus maisto patiekalus. Jei jūs nuspręsite vakarėlio meniu įgyvendinti savo pačių rankomis, t.y. skirtingus patiekalus ir užkandžius gaminti savo virtuvėje, jums vertėtų visus numatytus ir į meniu įtrauktus patiekalus išbandyti iš anksto. Nėra nieko blogiau, kaip pagaminti daugybę gurmaniškų patiekalų, kuriuos patiektumėte savo vakarėlio svečiams ir liktumėte nesuprasti, nes galiausiai pasirodytų, kad nei vienas patiekalas nėra valgomas. Tuo tarpu, jei jūs nenorite gaminti patys ir planuojate pasinaudoti vieno ar kito restorano teikiamomis paslaugomis, taip pat turėtumėte iš anksto paragauti jus iš pirmo žvilgsnio sudominusius patiekalus. Tokiu būdu jūs galėtumėte būti visiškai tikri, kad nenuvilsite savo vakarėlio svečių ir kiekvienas iš jų galės mėgautis labai skaniais patiekalais.

Iki vakarėlio likus vienai savaitei

•Sutvarkykite savo namus. Ir šiuo atveju yra kalbama ne tik apie dulkių valymą ar grindų siurbimą. Jūs turėtumėte atlikti kapitalinį savo būsto valymą, tokiu būdu užtikrindami, kad vakarėlio dieną jūsų būstas tiesiog blizgėte blizgės ir kiekvienas jūsų pakviestas vakarėlio dalyvis jūsų namuose jausis labai jaukiai. Tai neabejotinai prisidės prie malonesnės ir šiltesnės vakarėlio atmosferos sukūrimo.

•Paruoškite pagrindinę vakarėlio erdvę. Taip pat didelis dėmesys turėtų būti skiriamas pagrindinei jūsų organizuojamo vakarėlio erdvei. Kiekviename vakarėlyje didžioji dalis veiksmo įprastai vyksta vienoje arba keliose erdvėse. Vienuose vakarėliuose dalyviai tokias vietas suformuoja ir pasirenka patys, o kitose – tai būna padaryta iš anksto. Suprantama, kad jei jūsų vakarėlyje bus tinkamai suformuota pagrindinė erdvė, kurioje rinksis didžioji dauguma svečių ir bus siūlomos įvairios pramogos, jūsų svečiai jausis kur kas jaukiau ir komfortiškiau. Tuomet jiems nebereikės blaškytis ir nerasti savo vietos.

•Paruoškite indus. Atsižvelgdami į tai, kokio dydžio bus jūsų vakarėlis ir kiek svečių jame dalyvaus, turėtumėte pagalvoti ir apie indus. Jei jūsų virtuvėje nėra pakankamai indų, galite pagalvoti ir apie papildomų nebrangių indų įsigijimą. Tuo tarpu, jei nenorite patirti labai didelių išlaidų, visuomet galite įsigyti ir vienkartinius indus. Tai taip pat yra labai puikus ir praktiškas pasirinkimas – juolab, kad tokiu atveju jums nebereikės praleisti valandų valandas juos plaunant, kai vakarėlio svečiai jau bus išsiskirstę ir jūs būsite likę vienui vieni.

•Paruoškite ir pripildykite barą. Be abejo, kad didžioji dalis vakarėlių neapsieina ir be gėrimų (nebent jūs organizuojate vakarėlį žmonėms, kurie absoliučiai nevartoja jokių alkoholinių gėrimų). Todėl jums reikėtų pagalvoti apie gėrimų asortimentą, kurį jūs galėsite pasiūlyti savo vakarėlio svečiams. Visiškai suprantama, kad kuo jis bus didesnis ir įvairesnis, tuo jums bus lengviau patenkinti savo vakarėlio svečių skonį ir lūkesčius.

Iki vakarėlio likus trims dienoms

•Informuokite kaimynus. Nepaisant to, kaip puikiai galite sutarti su savo kaimynais, jūs turėtumėte juos informuoti apie savo organizuojamą vakarėlį. Net jei jūsų kaimynai įprastai būna labai supratingi ir teigiamai nusiteikę, tai tikrai nėra priežastis juos „nustebinti“ garsia muzika ir iki paryčių girdimu juoku. Pranešdami apie savo vakarėlį, jūs parodysite kaimynams jaučiamą pagarbą ir rūpestį.

•Dekoruokite vakarėlio vietą. Pasirinktas dekoracijas jūs turėtumėte išdėlioti savo vakarėlio vietoje. Be abejo, dekoracijos turėtų atrodyti ne tik estetiškai, tačiau taip pat būti ir pakankamai praktiškos. Juk jūs tikrai nenorite, kad jos kaskart trukdytų jums ir jūsų vakarėlio svečiams.

•Pasirūpinkite šiukšliadėžėmis. Nei viename vakarėlyje negali būti pernelyg daug šiukšliadėžių – ypač, jei yra kalbama apie didelius vakarėlius, į kuriuos yra kviečiama daugybė žmonių.

•Pasirūpinkite vieta striukėms ir avalynei. Kiekvienas jūsų vakarėlio dalyvis turėtų turėti vietos savo lauko drabužiams ir avalynei. Tai leistų lengviau organizuoti visus savo svečių daiktus ir išvengti jų pasimetimo.

•Baikite apsipirkinėti. Turėtumėte dar kartelį peržiūrėti savo pirkinių sąrašą ir suprasti, ko jums vis dar trūksta, tokiu atveju apsilankydami parduotuvėje ir įsigydami trūkstamus maisto produktus ar gėrimus.

Iki vakarėlio likus vienai dienai

•Išdėliokite stalus ir kėdes. Jei nenorite kelti sau didelio streso vakarėlio dieną, turėtumėte stalus ir kėdes išdėlioti likus parai iki vakarėlio. Tai darydami visuomet galvoti apie patogumą.

•Paruoškite kuo daugiau patiekalų. Dieną prieš vakarėlį turėtumėte pasistengti paruošti kaip įmanoma daugiau patiekalų, kad dėl to nebereikėtų rūpintis iki vakarėlio likus vos kelioms valandoms.

Vakarėlio metu

•Baikite ruošti paskutinės minutės patiekalus. Atėjo metas paskutiniams potėpiams virtuvėje. Pabaikite ruošti patiekalus, kuriuos svečiai turėtų pradėti valgyti iš karto.

•Patiekite maistą. Prieš atkeliaujant svečiams, jūsų pagamintas maistas turėtų būti išdėliotas ant stalų.

•Pasitikite ir pasveikinkite savo svečius. Galiausiai ateis metas sutikti savo vakarėlio svečius ir pradėti švęsti.