Kinų pilotui visam gyvenimui uždrausta skraidyti dėl kompromituojančios fotografijos

Moteris pilotų kabinoje (nuotrauka iš soc. tinklo Weibo)
Moteris pilotų kabinoje (nuotrauka iš soc. tinklo Weibo)
  © Socialiniai tinklai
Alfa.lt
2019-11-08 21:24

Kinų pilotui visam gyvenimui uždrausta pilotuoti lėktuvus, nes socialiniuose tinkluose pasklido nuotrauka, kurioje matyti keleivė moteris pilotų kabinoje, praneša portalas BBC.

Kinijos valstybinės žinių tarybos duomenimis, nuotrauka buvo padaryta sausį, avialinijų „Air Guilin“ skrydžio iš Guilino miesto į Jangžou metu, tačiau socialiniuose tinkluose ja masiškai pradėta dalytis tik šią savaitę. Tai ir privertė avialinijas imtis atitinkamų veiksmų.

Nuotraukoje užfiksuota pilotų kabinoje šalia patiektų gėrimų sėdinti ir pozuojanti moteris. „Air Guilin“ teigia, kad įsileisdamas pašalinį žmogų į kabiną pilotas pažeidė oro saugumo taisykles.

„Ačiū kapitonui“

Pasak valstybinio Kinijos kanalo „The Global Times“, incidentas įvyko sausio 4 d. skrydžio GT1011 iš Guilino miesto į Jangžou metu. Tačiau avialinijų dėmesį šis įvykis patraukė tik sekmadienį, kai nuotrauka pradėta masiškai dalytis kinų socialiniame tinkle „Weibo“.

Nuotraukoje matyti moteris, rodanti Kinijoje gan populiarų taikos simbolį, o šalia parašyta: „Ačiū kapitonui. Tokia laiminga“.

Spėjama, kad nuotraukoje užfiksuota skrydžių palydovų studijas Guilino universitete pasirinkusi mergina. Nors avialinijos nepatikslino, kokiu metu moteris nufotografuota, kiti pilotai ir ekspertai mano, kad tai padatyta lėktuvui esant ore.

Neįvardytam pilotui visam gyvenimui uždrausta pilotuoti orlaivius, tačiau nėra aišku, ar jis buvo atleistas iš avialinijų. „Air Guilin“ savo pranešime teigė, kad jis „pažeidė saugumo taisykles, leisdamas pašaliniams žmonėms įeiti į piloto kabiną“.

Pasak Kinijos civilinės aviacijos administracijos, keleiviams draudžiama įeiti į piloto kabiną be specialaus leidimo ar „būtinos“ priežasties. Kiti lėktuvo darbuotojai, galimai susiję su incidentu, vykstant tyrimui taip pat buvo nušalinti nuo pareigų.

„Keleivių saugumas visada buvo „Air Guilin“ prioritetas. Mes taikome nulinės tolerancijos politiką visam netinkamam ir neprofesionaliam elgesiui, galinčiam sukelti riziką aviacijos saugumui“, – rašoma avialinijų pranešime.

Praėjusiais metais kitos Kinijos avialinijos „Donghai Airlines“ turėjo 6 mėnesiams nuo darbo nušalinti skraidymo instruktorių, kuris į pilotų kabiną įleido savo žmoną.