A. Monkevičius: darysiu viską, kad mokytojams ir dėstytojams atlyginimai didėtų

Akcija "Uždek šviesą moliūge"
Akcija "Uždek šviesą moliūge"
Alfa.lt
2019-11-02 22:40

Spalio 31 d. ministerijoje su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis susitikęs Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažadėjo per biudžeto svarstymus siekti, kad būtų padidinti mokytojų ir dėstytojų atlyginimai, dar ieškoti papildomų vidinių finansinių išteklių. 

Ministras  į susitikimą buvo pakvietęs Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos atstovus.

„Buvome įsipareigoję atlyginimų mokytojų ir dėstytojų atlyginimų koeficientus didinti 10 proc., skirti papildomų 10 mln. eurų švietimo pagalbos specialistams, tad darysiu viską, kad maksimaliai priartėtume prie šito susitarimo. To sieksiu per biudžeto formavimo stadijas, ieškosime kitų finansinių šaltinių, kad turėtume rezultatą. Turime sudaryti sąlygas mokytojams būti oriems, nes jų darbu visuomenei duodama grąža – neįkainojama“, – sakė Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.


Algirdas Monkevičius

Algirdas Monkevičius© Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Norint surasti lėšų pedagogų atlyginimams, buvo optimizuoti ir vidiniai ištekliai, pvz., sujungtos ministerijai pavaldžios įstaigos, sutaupyta apie septynis milijonus eurų. Ieškant papildomų lėšų, svarstomi ir įstatymų pakeitimai. Vyriausybei ministerija yra pateikusi įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siūloma, kad pelno siekiančioms įstaigoms būtų sumažinamas valstybės dotavimas.

Pagal dabartinį biudžeto projektą, pateiktą Seimui svarstyti, mokytojų darbo užmokesčio fondas didėtų 9,2 proc., tam biudžete jau numatoma 55,5 mln. eurų.