Vonios kambaryje estetika turi derėti su praktiškumu

Interjero autorė Rūta Tutkutė – Mikalauskienė (Rūtos Tutkutės Mikalauskienės nuotr.)
Interjero autorė Rūta Tutkutė – Mikalauskienė (Rūtos Tutkutės Mikalauskienės nuotr.)
  © Alfa.lt
Žurnalas „Statyk!"
2019-10-26 18:33

Žurnalo „Statyk“ rubrika „Idėja“ rengiama bendradarbiaujant su projekto interjerasinternetu.lt

interjero dizainerėmis Rūta Tutkute-Mikalauskiene ir Simona Kazakauskaite. Šioje rubrikoje specialistės patars, kaip paįvairinti namų interjerą, atnaujinti vieną ar kitą būsto kertelę ir sukurti jaukią aplinką.

Šįkart interjero dizainerės dalijasi mintimis apie tai, kaip sukurti vonios kambario interjerą.

Pasirinkimą lemia ir patalpos dydis

Vonioje mes pradedame ir užbaigiame dieną, todėl tai yra be galo svarbi namų vieta, kurią įrengiant reikia viską gerai apgalvoti. Ši patalpa turi būti ne tik funkcionali, bet ir miela akiai. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant vonios interjerą?

Pirmiausia svarbu įsivardyti, kokie santechnikos įrenginiai labiausiai atitiktų jūsų kasdienius įpročius. Vertėtų pasvarstyti, ar reikalingas dušas, ar vonia, o gal ir tas, ir tas. Jei norima abiejų įrenginių, tačiau nėra tiek vietos, galima pagalvoti, kaip sujungti dvi funkcijas į vieną ir, pavyzdžiui, įrengus stiklinę pertvarą, vonią pritaikyti taip, kad būtų patogu naudotis dušu. Jeigu vonia labai reikalinga, tačiau patalpa yra itin mažo dydžio, išeitis gali būti mažesnio dydžio vonia.


Interjero autorė Rūta Tutkutė – Mikalauskienė (Leono Garbačausko nuotr.)

Interjero autorė Rūta Tutkutė – Mikalauskienė (Leono Garbačausko nuotr.)

Prietaisai turi būti patogūs

Paskui galima galvoti apie tualeto įrenginį – ar norite pastatomo ant žemės, ar su paslėptu vandens nuleidimo mechanizmu. Dar svarbu nuspręsti, ar reikalingas bidė. Jei neišvengiamai reikia bidė, o patalpoje tiek vietos nėra, galima prie WC puodo įrengti apsiplovimo dušelį – taip bus sutaupyta vietos ir nereikės atsisakyti patogumo.

Labai svarbią vietą vonioje užima praustuvas. Pravartu pasvarstyti, kas jums aktualiau, – ar estetika, ar praktiškumas. Pastatomi ant stalviršio praustuvai labai gražūs ir elegantiški, tačiau gali reikalauti papildomos priežiūros, nes yra didesnė tikimybė, kad vanduo tikš į šalis. Tokiu atveju stalviršį, ant kurio bus pastatytas praustuvas, reikėtų rinktis iš vandeniui atsparių medžiagų. O praustuvas, pagamintas jau su stalviršiu, yra labai geras pasirinkimas praktiškiems žmonėms.

Klasikinio dizaino ar modernaus, skandinaviško ar retro stiliaus, o gal Provanso ar kaimo sodybos tipo? Tamsi ar šviesi vonia?

Skirtingi praustuvo maišytuvai taip pat turi savų pranašumų ir trūkumų. Šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus, geriau būtų rinktis maišytuvą su viena karšto ir šalto vandens reguliavimo svirtele, priešingu atveju vaikams gali būti per sudėtinga nustatyti tinkamą temperatūrą. Dar geresnis variantas tokiu atveju – maišytuvas su galimybe nustatyti oro temperatūrą. Pasirinkus ant stalviršio pastatomą dubens tipo praustuvą būtinai reikia įvertinti, kokio aukščio maišytuvas bus reikalingas.

Maišytuvo tipą (potinkiniai ar paviršiniai) svarbu išsirinkti prieš imantis įrengimo darbų, nes pasirinkus potinkinius prietaisus, juos reikės sumontuoti į sieną pačioje darbų pradžioje. Renkantis maišytuvą pravartu pagalvoti ir apie ekologiją, tad rinkitės tokį, kuris maišo vandens srovę su oru – tokie mažiau taškosi ir sunaudoja mažiau vandens, o tai naudinga ir jums, ir gamtai. Maišytuvų modeliai su taupymo mygtuku arba eco funkcija taip pat padeda taupyti vandenį.

Pasinaudokite optine apgaule

Jei jūsų vonios kambarys yra nedidelis ir suspaustas, padėtį gali pataisyti veidrodžiai – jie labai praplečia ir neatpažįstamai pakeičia erdvę. Svarbu žinoti, kokio vonios kambario dizaino pageidaujate. Žinant stilistiką ir spalvinius sprendimus bus lengviau ieškoti konkrečių gaminių tarp prekių gausybės.


Interjero autorė Rūta Tutkutė – Mikalauskienė (Leono Garbačausko nuotr.)

Interjero autorė Rūta Tutkutė – Mikalauskienė (Leono Garbačausko nuotr.)

Klasikinio dizaino ar modernaus, skandinaviško ar retro stiliaus, o gal Provanso ar kaimo sodybos tipo? Tamsi ar šviesi vonia? Tamsesnių spalvų vonia atrodo įspūdingiau, tačiau turi tam tikrų trūkumų. Reikia įvertinti, kad ant tamsių paviršių labiau matosi dulkės, nešvarumai, kalkių nuosėdos ir tokia vonia reikalauja daugiau priežiūros. O gal norite dieną pradėti spalvų ar įspūdingų raštų apsuptyje?

Vonios patalpoje labai svarbu tinkamas apšvietimas. Čia turi būti įrengtas bendras apšvietimas ir pagal poreikius pritaikytas specialus apšvietimas, pavyzdžiui, prie veidrodžio. Taip pat galima įrengti jaukų, romantišką apšvietimą, skirtą atsipalaidavimui. Svarbu apgalvoti, kuriose vietose reikės kištukinių lizdų ar kitų elektros įvadų. Nepamirškite šildomų grindų – juk taip gera stovint basomis kojomis jausti šilumą.

Daiktų sutalpinimas – labai aktualus klausimas įrenginėjant mažą vonios kambarį. Svarbu apgalvoti, kas, kur ir kaip bus sudėta. Ar daiktus norėsite rikiuoti ant lentynėlių, o gal esate pedantas ir mėgstate viską suslėpti?

Nereikėtų pamiršti gražaus dizaino vonios aksesuarų – jais galima pagyvinti patalpą, sukurti norimą atmosferą.

Taigi, kurdami vonios interjerą, visų pirma išanalizuokite savo poreikius, gerai apgalvokite funkcinius sprendimus ir pasirinkite labiausiai savo namų atmosferai tinkantį stilių. O jei pritrūks idėjų – konsultuokitės su interjero dizaineriu!Vonios kambaryje estetika turi derėti su praktiškumu

Interjero autorė Rūta Tutkutė – Mikalauskienė (Rūtos Tutkutės Mikalauskienės nuotr.)
+4