Oro užterštumas Alytuje didėja: prognozuojama, kad smogas gali pasiekti ir dalį miesto centro
Mokyklose pamokos nevyks

Mobili oro taršos tyrimų laboratorija
Mobili oro taršos tyrimų laboratorija
  © Alytausgidas.lt
Alytausgidas.lt
2019-10-22 08:16

Remiantis ekspertų prognozėmis, smogas turėtų vyrauti dalyje Alytaus Pramonės rajono (ten, beje, vykdoma ir maisto produktų gamyba), nuodingų dūmų šleifas taip pat drieksis iki Putinų, Panemunės rajonų ir toliau: kraštu, palei 1000-mečio tiltą, pasieks ir prie Nemuno esančias gausiai apgyvendintas sodų bendrijas.

Smogo judėjimo kryptis taip pat gali liesti dalį Dainavos mikrorajono ir miesto centro.

Kadangi oro taršos matuotojai nepateikia viso prognozuojamo smogo žemėlapio (su visa miesto teritorija), kiek dūmai bus jaučiami Vidzgirio, Likiškėlių mikrorajonuose, deja, dar nežinoma.

Iš vakaro prognozuotą smogo žemėlapį kažkiek koreguos stipriau nei pirmadienį Alytuje ir apylinkėse pūsiantis vėjas. 


Alytuje pirmadienį uždrausta vykdyti veiklą Pramonės rajone esančioms įmonėms. Tad neveikia ir ši degalinė.

Alytuje pirmadienį uždrausta vykdyti veiklą Pramonės rajone esančioms įmonėms. Tad neveikia ir ši degalinė.© Alytausgidas.lt

Antradienį Alytaus miesto bendrojo ugdymo mokyklose, visuose profesinio rengimo centro skyriuose ir Kauno taikomosios dailės (dailiųjų amatų) mokyklos Alytaus filiale pamokos nevyks, tačiau bus rengiamos neformaliojo švietimo pamokos, todėl tėvai turi galimybę pasirinkti – leisti vaikus į mokyklą ar ne.

Lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose, Alytaus muzikos mokykloje, Alytaus dailės mokykloje ir Alytaus jaunimo centre ugdymo procesas bus vykdomas, tačiau tėvams suteikiama teisė pasirinkti – leisti vaikus į įstaigas ar ne.

Už vaikų nelankytą dieną mokėti nereikės.

Oro užterštumas Alytuje didėja: prognozuojama, kad smogas gali pasiekti ir dalį miesto centro

Mobili oro taršos tyrimų laboratorija