Palaikyti nuteistų Katalonijos separatistų lyderių susirinko per pusę milijono žmonių

Barselonoje vyksta aršus protestas
Barselonoje vyksta aršus protestas
  © SCANPIX
BNS
2019-10-18 20:09

Daugiau kaip pusė milijono žmonių penktadienį susirinko Barselonoje protestuoti dėl Katalonijos separatistų lyderiams skirtų ilgų laisvės atėmimo bausmių, pranešė vietos policija.

Pasak policijos, demonstracijoje dalyvauja apie 525 tūkst. žmonių.

Dalis miestą užtvindžiusių protestuotojų prieš tai tris dienas žygiavo „Laisvės žygyje“ iš penkių miestų Ispanijos šiaurės rytiniame regione.

Jie prisijungė prie studentų ir darbininkų, kurie penktadienį paskelbė streiką ir taip pat išėjo į gatves.

Vėliausios nepriklausomybės šalininkų protesto akcijos kol kas buvo daugiausia taikios, skirtingai nei penkias dienas trukę protestai, kurie buvo nepaprastai smurtingi.

Vėliau prie Barselonos policijos būstinės penktadienį kilo susirėmimų tarp policijos ir kelių šimtų jaunų protestuotojų.

Pareigūnai bando išvaikyti protestuotojus šaudydami guminėmis kulkomis, panaudodami lazdas ir važinėdami policijos furgonais.

Manoma, kad tie protestuotojai atėjo iš kiek ramesnės studentų demonstracijos, kuri pasibaigė kiek anksčiau. Demonstrantai, užsidengę veidus ir užsidėję motociklininko šalmus, svaidė į policininkus butelius, kiaušinius ir dažus bei padeginėjo didelius šiukšlių konteinerius.

Stengdamiesi išvaikyti minią, gatve važinėjo penki policijos furgonai.

Pasak policijos, trys asmenys buvo sulaikyti.

Demonstracijos prasidėjo pirmadienį, šalies Aukščiausiajam Teismui nuteisus 12 politikų ir aktyvistų, 2017 metais mėginusių atskirti regioną nuo Ispanijos. Devyniems iš jų buvo skirtos iki 13 metų laisvės atėmimo bausmės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Palaikyti nuteistų Katalonijos separatistų lyderių susirinko per pusę milijono žmonių

Barselonoje vyksta aršus protestas