E. Macronas sako sužinojęs apie JAV sprendimą pasitraukti iš Sirijos „per tviterį“

Emmanuelis Macronas pasiskundė
Emmanuelis Macronas pasiskundė
  © SCANPIX
BNS
2019-10-18 17:47

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, kurio šalis yra dislokavusi Sirijoje specialiųjų pajėgų, kovojančių su sąjungininkais iš Vakarų prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS), penktadienį skundėsi, kad apie JAV karių išvedimą sužinojo per socialinį tinklą „Twitter“.

„Galvojau, kad mes priklausome NATO, kad Jungtinės Valstijos ir Turkija priklauso NATO“, – per Europos Sąjungos viršūnių susitikimą reporteriams sakė E. Macronas.

„Kaip ir visi kiti, sužinojau, kad Jungtinės Valstijos nusprendė išvesti savo karius, perskaitęs tviterio žinutę“, – pridūrė jis.

E. Macronas nepatikslino, kurią konkrečiai žinutę turėjo galvoje, bet spalio 7 dieną JAV prezidentas Donaldas Trumpas pribloškė pasaulio lyderius netikėtai pareiškęs, kad „mums atėjo laikas trauktis iš šitų absurdiškų nesibaigiančių karų... ir sugrąžinti savo karius namo“.

Po to JAV pajėgos pasitraukė nuo Sirijos šiaurinės sienos, o Turkijos kariai pradėjo karinę operaciją prieš kurdų kovotojus, anksčiau buvusius amerikiečių ir prancūzų sąjungininkais.

Vašingtono sąjungininkai Europoje pasmerkė Ankaros operaciją, o E. Macronas anksčiau penktadienį pranešė, kad drauge su kolegomis iš Vokietijos ir Jungtinės Karalystės vėliau šiemet aptars su Turkijos lyderiu Recepu Tayyipu Erdoganu Ankaros vykdomą puolimą Sirijoje.

E. Macronas pažadėjo per gruodžio mėnesį Londone vyksiantį NATO viršūnių susitikimą drauge su JK premjeru Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu) ir Vokietijos kanclere Angela Merkel spausti turkų lyderį dėl operacijos prieš kurdų pajėgas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.