Kūrybos 20-metį dizainerė L. Dailidėnienė paminėjo pristatydama naujausią kolekciją

Naujausios „Laura Daili 2020“ kolekcijos pristatymas (Austėja Riškutė nuotr.)
Naujausios „Laura Daili 2020“ kolekcijos pristatymas (Austėja Riškutė nuotr.)
Alfa Pramogos
2019-10-18 16:49

Aštraus kirpimo suknelės, skulptūriškos formos, jaunatviški siluetai, skirtingų faktūrų audiniai – visa tai per kone dvidešimtmetį tapo skiriamuoju drabužių dizainerės Lauros Dailidėnienės kolekcijų bruožu. Kūrybos dvidešimtmetį šiemet švenčianti dizainerė ketvirtadienio vakarą kviestinei sostinės publikai pristatė naujausią „Laura Daili 2020“ kolekciją.

Tarp „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ viešbučio terasoje surengto kolekcijos pristatymo svečių buvo galima sutikti televizijos laidų redaktorę Reditą Survilaitę, mados analitikę Deimantę Bulbenkaitę, etiketo specialistą Giedrių Drugteinį, stilistę ir mados fotografę Redą Mickevičiūtę, vizažo meistrę Ugne Ežerinskaitę, dizainerę Jolantą Talaikytę, Indrę Urbonavičienę ir kt.

Ant podiumo buvo pristatyta net 30 modelių. Naujausioje L. Dailidėnienės kolekcijoje merginos ir moterys ras nemažai permatomų audinių derinių, smulkių ir tarpusavyje persipinančių dryželių, kurie sukuria mikrolangelių audinio raštą. Tad ryški pasaulinė tendencija – languoti audiniai – neaplenkė naujausios dizainerės kolekcijos.

„Kasdienai skirti drabužiai, iš „Flokati“ vilnos audinių sukurti megztukai, apsiaustai, švarkai, susiaučiami įdomaus kirpimo šalikai derinami su vakarui skirtomis aštraus kirpimo suknelėmis. Dizainerio drabužiai nėra sukurti nešioti tik vieną sezoną, todėl mano kūrinius klientės nešioja ne vienerius metus, tai patvarūs ir aplinkai draugiški drabužiai bei aksesuarai“, – tvariai madai sako neabejinga L. Dailidėnienė.

Pasak L. Dailidėnienės, per 20 kūrybos metų jos kolekcijos buvo labai įvairios, nuo konceptualių drabužių, gvildenamų klimato atšilimo temų, žmonijos kaip pilkos miesto masės ir suvienodėjimo, iki Vilniaus miesto architektūros.


Naujausios „Laura Daili 2020“ kolekcijos pristatymas (Austėja Riškutė nuotr.)

Naujausios „Laura Daili 2020“ kolekcijos pristatymas (Austėja Riškutė nuotr.)

„Naujausia „Laura Daili 2020“ kolekcija atspindi mano ankstesnių metų kūrybą. Visada žavėjausi išgryninta forma, skulptūriškumu, plokštumos estetika, netradiciniu kirpimu bei aštrių detalių panaudojimu drabužyje. Naująjį sezoną pasitinku jau dvidešimtą kartą, todėl mano kolekcijoje atsirado tai, ko dar niekada nesu pritaikiusi“, – apie kolekciją pasakojo dizainerė.

Drabužių kūrėja įsitikinusi, kad šaltasis sezonas nėra priežastis paskęsti pilkoje minioje ir susilieti su aplinka, todėl naujausioje kolekcijoje naudojamas ramias pilką ir juodas spalvas papildo sakurų rožinės, spanguolių raudonos ir miško samanų žalios atspalviai. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šioje kolekcijoje dizainerę lydi ir stiklas, stiklo karoliukais siuvinėjami drabužiai ir net avalynė.

Kolekcijoje buvo galima išvysti ir naujausias makiažo bei šukuosenų tendencijas, kurias dizainerė kartu su „Sugiharos“ grožio ekspertais įgyvendino kolekcijos pristatymo metu.

Per ilgą laiką sukaupta dizainerės patirtis ir plati geografija L. Dailidėnienei leido pasisemti įvairiausios patirties – nuo Tokijo estetikos ar europietiško dėmesio detalėms, iki Niujorko didenybės – užimtumo. Dizainerės drabužių kolekcijoje netgi dera tai, kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip visiškai nederantys dalykai.

„Mane žavi kūrybiškas požiūris į drabužį, o kūryboje mėgstu iššūkius. Tai mane atvedė prie to, kad savo stiliaus viziją ir idėjas sujungėme kartu su „Crocs“ avalynės gamintojais. Šie batai kūrybiškai bei profesionaliai apjungia bendrą kolekcijos stilistiką. Su šia kolekcija norėjau pristatyti paprastus, bet įdomius rūbus ir parodyti, kad kasdienai prie jų galima lengvai derinti įvairius aksesuarus ir avalynę“, – pasakoja dizainerė. 

Kūrybos 20-metį dizainerė L. Dailidėnienė paminėjo pristatydama naujausią kolekciją

Naujausios „Laura Daili 2020“ kolekcijos pristatymas (Austėja Riškutė nuotr.)
+82