O jeigu degtų Vilniuje: sostinės savivaldybė komentuoja Alytaus situaciją
Alytaus meras N. Cesiulis: vis dar sunku atsakyti, kada bus užgesintas gaisras

Povilas Poderskis
Povilas Poderskis
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
Alfa.lt
2019-10-18 18:42

Vienas didžiausių gaisrų per pastaruosius metus Lietuvoje sukėlė nuogąstavimų. 

Visai netinkamu laiku, kai viešoje erdvėje diskutuojama apie Astravo atominės elektrinės grėsmes, užsigedusi padangų gamykla ne vieno miesto gyventojus paskatino spėlioti, „kas būtų, jeigu būtų“. 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija tikino, kad jeigu panašus gaisras būtų didžiausiame šalies mieste, chaoso nekiltų, o evakuacijos ir kiti grėsmės likvidavimo scenarijai parengti. Beje, liepos viduryje Vilniuje vyko pirmasis šalyje hibridinis miesto atsparumo testas „Gedimino legionas“.

„Vilniaus situacija dėkinga tuo, kad mieste yra net šešios ugniagesių gelbėtojų komandos, todėl vien ugniagesių sutelkimas galimai būtų operatyvesnis“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Kilus pavojui žmonių sveikatai, pasak P. Poderskio, savivaldybė yra numačiusi vietas, į kurias gyventojai būtų perkeliami.

Domėjomės, ar jiems nereikalinga mūsų pagalba. Buvome informuoti, kad Alytus miesto savivaldybė situaciją valdo.

„Gyventojų perkėlimą paspartintų nevyriausybinių organizacijų, su kuriomis turime susitarimus, pagalba. Esame užmezgę ryšius su „Lietuvos Raudono Kryžiaus Draugija“ ir „Maltos ordino pagalbos tarnyba“.

P. Poderskis pažymėjo, kad sostinės valdžia bendravo su Alytaus miesto savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistais: „Domėjomės, ar jiems nereikalinga mūsų pagalba. Buvome informuoti, kad Alytus miesto savivaldybė situaciją valdo.“ 

Skelbiama, kad suvaldytas ir gaisras, vis dėlto Alytuje, sprendžiant iš mero Nerijaus Cesiulio įrašų socialiniame tinkle, dar labai neramus laikas. Kada bus užgesintas gaisras? Būsiu atviras  į šį klausimą vis dar atsakyti sunku. Atviros ugnies niekur nėra, tačiau sukrautos krūvos padangų smarkiai rūksta, todėl pasitelkę sunkiasvorę techniką jas vartome, liejame vandeniu ir perkeliame į kitas vietas. Vakare pradėjo griūti pastatų sienos, todėl nenorėdami rizikuoti ugniagesių gyvybėmis pakeitėme gesinimo strategiją. Dūmų kiekis lyginant šį rytą ir šį vakarą yra bent tris kartus sumažėjęs. Tikiuosi, kad rytoj ryte situacija bus dar geresnė penktadienio vakarą rašė meras, pripažinęs, kad pavargęs.  Trečia para. Nepasakosiu ir tikrai nesiskųsiu, kaip pavargau, nes nebemiegu, normaliai nevalgau, kaip pasiilgo vaikai ir aš jų. Gaisras lokalizuotas. Jis nebeplinta. Tačiau dega milžiniškas kiekis padangų. Pradėjo griūti pastatų sienos. Nors ugniagesiai puikiai išmano ir dirba savo darbą – visiškai suvaldyti tokią stichiją be galo sunku.