D. Trumpo netikėtas pasitraukimas iš Sirijos privertė JAV karius subombarduoti savo pačių bazę

JAV F-15E naikintuvai
JAV F-15E naikintuvai
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-10-18 20:42

Trečiadienį JAV kariai paliko „LaFarge“ cemento gamyklos bazę, kuria jie dalijosi su kurdų vadovaujamų Sirijos demokratinių jėgų (SDF) kovotojais. 

Pasak oficialių pranešimų, kurdų kovotojai palikdami savo dalį bazės padegė, o JAV kariai dar bandė kurį laiką išsaugoti savo dalį, artėjantiems Turkijos palaikomiems sukilėliams grasindami savo „Apache“ sraigtasparniais ir F-15E koviniais lėktuvais, praneša portalas „Business insider“. 

Pasak JAV operacijos prieš ISIS atstovo pulk. Myleso Cagginso, grasinimams panaudoti jėgą nepasiteisinus, JAV kariai pasitraukė ir du F-15E lėktuvai užpuolė savo pačių bazę, mėgindami sunaikinti ten likusią ginkluotę ir kitas atsargas bei sumažinti vietovės „karinį patogumą“.

Buvęs JAV prezidento specialusis pasiuntinys prieš ISIS nutaikytoje pasaulinėje koalicijoje Brettas McGurkas trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paaiškino, kad ataka prieš savą bazę buvo „kritinė evakuacijos procedūra, naudojama ekstremaliausiuose ir blogiausio atvejo scenarijuose“.

JAV iš tiesų turi praktiką naikinti savo įrangą, nenorėdama, kad ji patektų į priešų rankas ar tiesiog neturi reikiamų resursų ją perkelti. CNN duomenimis, šį trečiadienį vykusi ataka buvo pirmas toks atvejis per amerikiečių atsitraukimo iš Sirijos laikotarpį.

Demokratų partijos JAV Atstovų rūmų narys Markas Pocanas ketvirtadienį išsiuntė gynybos sekretoriui Markui Esperui laišką, prašydamas pateikti daugiau informacijos apie įvykį. Minimame laiške M. Pocanas Donaldo Trumpo sprendimą pasitraukti vadina „neatsakingu“ ir perspėjo susilaikyti nuo „prastų sprendimų patraukti karius iš dabartinių konfliktų ar taškyti amerikiečių mokesčių mokėtojų dolerius kvailiems tikslams“.

Pasak M. Pocano atstovo, jo komanda apie operaciją sužinojo tik iš CNN pranešimo ir „nebuvo pakankamai daug informacijos“ apie tai, kas ten konkrečiai atsitiko bei kas davė komandą operaciją atlikti.

„Tai yra aiškus sniego gniūžtės principo, sukelto prezidento politikos Sirijoje, rezultatas“, – teigė atstovas.