Šaras po geriausių rungtynių neskraidė padebesiais: galime ir turime žaisti dar geriau

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-10-17 22:50

Šarūnas Jasikevičius pagaliau išvydo tą Kauno „Žalgirį“, kurį nori matyti Eurolygoje. Įspūdingai ketvirtąjį kėlinį sužaidę kauniečiai pirmąją pergalę pajėgiausiame žemyno turnyre iškovojo ne prieš bet ką – 86:73 nukaudami „karališkąjį“ Madrido „Real“.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse pirmavo didžiąją dalį laiko, bet svečiai trečiajame kėlinyje po spurto 10:0 buvo persvėrę rezultatą bei pirmą kartą išsiveržę į priekį.

Vis tik Zacho LeDay, vien ketvirtajame kėlinyje pelniusio 16 taškų, pastangomis kauniečiai laimėjo lemiamą ketvirtį 29:13 ir iškovojo puikią pergalę.

„Sveikinu ir dėkoju mūsų sirgaliams, kurie sukūrė puikią atmosferą. Pergalė tikrai labai graži ir saldi, iškovota labai didelėmis pastangomis, – po susitikimo kalbėjo Š. Jasikevičius. – Detalių išpildymas, kaip spalio viduryje, buvo labai neblogai.

Labai malonu už naujokus, kurie prieš 15 tūkstančių mūsų sirgalių pasijautė labai gerai. Jiems tai turėtų būti didžiulis postūmis į priekį.

Daugiau mažiau tą, ką norėjome padaryti, padarėme. Nebus idealiai, dar daug ko nesuprantame, bet šiandien bent jau nepralošėme daug 50-50 kamuolių. Tai buvo vienas iš esminių dalykų – visuomet, kai kamuolys būdavo ant grindų, ten būdavo ir „Žalgirio“ žaidėjas. Mes kovėmės vyriškai, davėme sau šansą pabaigoje laimėti prieš tokią puikią komandą ir juo pasinaudojome.“

– Z. LeDay vienas pats ketvirtajame kėlinyje pelnė daugiau taškų, nei visa „Real“ komanda. Kiek jis buvo svarbus tame ketvirtyje?

– Jis visą laiką yra svarbus. Žinome, ką jis gali – primesti aibę taškų. Ką jis šiandien padarė, tai žaidė žymiai kantriau, pasinaudojo savo stiprybėmis, žinojo, kaip atakuoti du skirtingus varžovų vidurio puolėjus. Gynyboje jis buvo labai solidus. Nežinau, ar žaidimas su Pauliumi (Jankūnu), kuris tikrai mums duoda labai daug solidumo, patirties ir sistemos žinojimo, jam labai padėjo, bet paprasčiausiai tai buvo labai gero rungtynės jam.

– „Žalgiris“ padarė vos 8 klaidas, kai anksčiau vidutiniškai suklysdavo 15 kartų. Kiek jus tai džiugina?

– Būtent, tai labai svarbu. Madridas negalėjo bėgti ir daugelyje situacijų kamuolį įvesdavome ten, kur norėjome įvesti. Šitas aspektas dar gerės, turi gerėti. Vakar dar šnekėjome, kad pernai tokiu metu mes tik pradėjome Eurolygos sezoną. Tas laikas spaudžia.Taip, įžaidėjai nenusprendė rungtynių, bet jie mums suteikė šansą, kuriuo mes ir pasinaudojome.

– Facundo Campazzo anksti susirinko dvi pražangas, kiek tai keitė žaidimą?

– Išeina (Nicolas) Laprovittola, išeina (Sergio) Llullas. Kai prasideda rungtynės, net nežinai ką atakuoti, nes žaidžia keturi dvimetriniai ir Campazzo. Gal tą Campazzo kažkiek stengėmės (atakuoti), tos pražangos buvo, bet kai pagalvoji, kad ant suolo sėdi Laprovittola, kuris buvo praėjusių metų Ispanijos lygos MVP, ir Llullas, kuris patys žinome, ką reiškia, tai...

– Kiek nustebino varžovų sprendimas rungtynių pradžioje gynyboje pastatyti Walterį Tavaresą prie Nigelio Hayeso?

– Nenustebino, nes daug kas tą daro. Jau šiais metais tą matėme ir, ko gero, matysime. Manau, kad treneriams nėra jokio skirtumo, ar atakuoti Tavaresą su (Jocku) Landale‘u, ar su Hayesu. Jie renkasi, matyt žaidžia procentų žaidimą, kažką mato.


Nigelis Hayesas

Nigelis Hayesas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Iš mūsų pusės prisitaikyti nėra sunku, svarbiausia, kad žaidėjai suprastų, prieš ką ginasi, kokios yra jų stiprybės prieš varžovus, ką gali atiduoti ir rizikuoti.

– Kiek žaidimo planą keitė greitos Luko Lekavičiaus pražangos?

– Vėlgi, kiekvienose rungtynėse kažkas nutiks su pražangomis. Jas reikia sušvilpti, ypač prieš „Žalgirį“. Turi eiti žaisti Thomasas (Walkupas), Alexas (Perezas). Abu jie buvo daugiau negu solidūs.

– Kiek smagu matyti P. Jankūną žaidžiantį svarbias minutes ir kaip jam sekasi įgauti formą sezono pradžioje?

– Manau, kad jis yra labai geros formos. Mes daug šnekame su juo, jis turi vieną problemą, kurią mes bandome spręsti. Daug nesiplečiant, bet kaip tokių metų, jis yra neblogos fizinės formos. Manau, kad jis atrodo labai solidžiai, pats sako, kad jaučiasi labai gerai. Manau, kad iš jo išgausime didžiulę pagalbą

Jis yra jungianti grandis tarp trenerių, sistemos ir naujokų. Tokie žmonės mums yra patys svarbiausi, nes kaip žinote, turime labai daug naujokų. Paulius labai tiko šios dienos rungtynėse ir puikiai žaidė.


Paulius Jankūnas

Paulius Jankūnas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas


– N. Hayesas šįvakar startavo pelnydamas 10 taškų iš eilės ir pataikydamas visus keturis metimus. Kiek tai galėjo duoti gerą toną visam likusiam laikui?

– Čia yra tas pats, kaip buvo Milane. Jis turėjo pranašumą žvelgiant į savo tiesioginį oponentą, tik Milane jis nesuprato, kur gali išnaudoti savo privalumus. Šiandien suprato, o tada ateina laikas, kai arba pataikai, arba nepataikai. Šiandien pataikė, o tai – idealiausia situacija.

Žinote Madridą, žinote, kaip mes žaidžiame prieš juos. Nelabai ką keitėme taktikoje, palyginus su praėjusiais metais, bet krepšinis toks – reikia tą kamuolį įmesti „į vidų“ kartas nuo karto.

– Kiek džiugina komandos reakcija po rungtynių Milane?

– Atmosfera gera, dirba labai gerai, bet tikrai reikia laiko. Jūs žiūrite „Žalgirio“ krepšinį ir Alexas yra dar šoke, kad aš kiekvieną ataką prašau jo žaisti tris-keturis pikenrolus. Aš sakau jam, kad „tau čia yra sapnas taip žaisti“, ateitų aukštaūgiai, sakytų, „kodėl vien tik Alexas žaidžia?“ Tai būtų problema, bet Alexas nenori žaisti tų trijų-keturių pikenrolų per ataką, Lukas irgi atprato žaisti. Mes neturime kantrybės. Mums reikia priprasti prie žaidėjų, reikia žaidėjams priprasti prie sistemos.

Vėlgi, sakau, šiandien laimėjome ne prieš bet ką. Jiems nereikia užriesti nosies, bet jie tikrai gerai dirba. Jie tiesiog aria per treniruotes ir malonu, kad tas darbas kažkada atsiperka. Jie turi po šios dienos išlikti labai protingi, kad kažką pasiekti galima tik su didžiuliu darbu. Mes galime ir turime žaisti dar geriau. Tai yra galimybė pamatyti, kad sistema veikia.

Pirmose rungtynėse su „Baskonia“ jie buvo šoke nuo „Žalgirio“ arenos, kas irgi yra logiška. Šiandien su tokia atmosfera ir dar su tokia sėkme – jeigu jiems čia ne pozityvumas ir ne stimulas dar labiau dirbti, tai tikriausiai ir nebus daugiau jokio stimulo. Šis vakaras buvo super.