Aukščiausio lygio varžovą sutinkantis Šaras – apie teisėjų klaidų pripažinimą: tai yra formalumai

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-10-16 12:25

Pirmą kartą per Šarūno Jasikevičiaus vadovavimo laikotarpį dviem pralaimėjimais Eurolygoje startavusio Kauno „Žalgirio“ ketvirtadienį laukia ne ką mažesnis iššūkis.

Į „Žalgirio“ areną atvyks daug metų tarp stipriausių turnyro komandų kotiruojamas Madrido „Real“ klubas, kuris yra tarp penkių šiame sezone vis dar nepralaimėjusių ekipų.

Š. Jasikevičius susitikimo išvakarėse kalbėjo apie tai, kas yra svarbiausia žaidžiant prieš „karališkąjį“ klubą.

„Kai žaidi prieš tokio lygio varžovą, svarbiausia yra tie lengvi taškai, kaip ir visą laiką. Lengvi taškai gali sekti po mūsų klaidų, gali sekti po tritaškių, kuriuos jie meta labai lengvai, jų greito puolimo ir atkovotų kamuolių, – vardijo Šaras. – Tokie ir būtų akcentai. Reikia suprasti, ką mes jiems galime atiduoti. Tiksliau, net ne galime, o ką yra geriau atiduoti, o ko geriau – ne.

Jeigu jau pralaimėsime, tai su kažkokiomis idėjomis, jeigu varžovas jas išpildys. Jeigu mes atiduosime varžovui viską, tada bus problemų. Aišku, taip pat svarbu gerinti savąjį žaidimą ir paprasčiausiai tobulėti. Nors šiuo metu turime balansą 0-2 (pergalių ir pralaimėjimų santykis – Alfa.lt), tai nėra pats blogiausias dalykas. Svarbiausia yra tai, ar mes geriname žaidimą. Aišku, kažkiek geriname, bet kaip visą laiką šioje sezono dalyje, tai yra procesas ir reikia būti kantriems.“

– Tiek Stambulo „Fenerbahče“, tiek Tel Avivo „Maccabi“ iki šiol sugebėjo sustabdyti greitą „Real“ puolimą, kuriuo jie pelnė po 7 taškus. Kokie buvo pagrindiniai to akcentai?

– „Fenerbahče“ tikrai prastai pradėjo tas rungtynes, padarė daug klaidų, kas iš karto leido jiems bėgti į greitą puolimą. O po to, sakau, reikia turėti galvoje, kad tai yra, ko gero, geriausiai puolanti komanda lygoje, ir reikia tuos jų skaičius numušti.

– „Real“ vasarą pasikeitė labai nežymiai, o pagrindinis pirkinys buvo iš Maskvos srities „Chimki“ atvykęs Jordanas Mickey. Ką jis pridėjo šiai komandai?

– Jis yra skirtingas „centras“ nuo (Walterio) Tavareso. Jis turėtų patikti, nes gali pakeisti komandos žaidimo stilių, dinamiką. Tai – geras „pasirašymas“, bet čia yra Madrido „Real“. Jeigu ne Mickey, tai būtų kitas. Jei ne (Klemenas) Prepeličius, tai (Nicolas) Laprovittola. Čia bus aukščiausio lygio varžovas.

– Kiek esate patenkintas žaidimo gerėjimo proceso greičiu po pastarųjų susitikimų su Milano „Olimpia“ ir Klaipėdos „Neptūnu“?

– Manau, kad buvo nemažai gerų atkarpų, netgi sakyčiau kėlinių ar rungtynių pusių. Reikia pabandyti, kad būtų dar daugiau tų gerų minučių ar atkarpų ir kad geriau suprastume mūsų filosofiją, nes dar tikrai esame toli nuo to, ypač kalbant apie naujus žaidėjus.

– Eurolyga pripažino klaidas „Žalgirio“ rungtynių su „Olimpia“ pabaigoje. Ar tai kažką keičia, ar tai yra tik formalumas?

– Nežinau. Tai yra formalumai. Man atrodo, tai yra bendravimas ir jis turi vykti. Pats šnekėjau su teisėjų vadovu. Mes priėmėme, kad jeigu įvyks kažkokie incidentai su teisėjais, būsime informuojami, tai jie mus ir informavo.