Įsižaisti jauniesiems žalgiriečiams leidęs Šaras: reikia, kad jie pajustų tokias atmosferas kaip Klaipėdos

Šarūnas Jasikevičius
  © Vytautas Liaudanskis/Fotobankas
2019-10-13 20:58

Kauno „Žalgiris“ ir toliau išlieka nenugalima jėga Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Kauniečiai penktojo turo rungtynėse išvykoje 80:73 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir iškovojo penktąją pergalę.

Žalgiriečių strategas Šarūnas Jasikevičius po susitikimo džiaugėsi auklėtinių pademonstruotu žaidimu.

„Turime būti patenkinti, – tikino Š. Jasikevičius. – Kai kuriose situacijose sprendėme savo reikalus, bet kai kuriose situacijose, ypač po pertraukos, atrodėme tikrai solidžiai. Gynyba man tikrai patiko, komanda turėjo didžiulį norą žaisti. Aišku, tai tik minimumas. Manau, kad nepaisant visų dalykų ir nuovargio bei manevravimo sudėtimi, atrodėme tikrai solidžiai.

„Žalgiris“ lemiamą persvarą pasiekė po ilgosios pertraukos, mat po dviejų kėlinių „Neptūnas“ dar pirmavo 35:34.

„Pirmoje pusėje nepadarėme pražangų. Suskaičiavome 10 taškų, kai žaidėjai nesuprato, kad „Neptūnas“ turi pranašumą, – sakė Šaras. – Padarę paprastas pražangas būtume praleidę kokiais 6 taškais mažiau. Puolime sprendėme savo problemas, nes rungtynės trunka 40 minučių.“

„Žalgiris“ į Klaipėdą vyko tiesiai iš Milano, kur dar penktadienio vėlyvą vakarą žaidė Eurolygos rungtynes. Varginantį susitikimą ir keliones atlaikę kauniečiai šiame mače žaidė kiek platesne rotacija, o daugiau rungtyniavo ir Eurolygoje išvis nerungtyniavę arba trumpai ant parketo buvę Rokas Jokubaitis, Martinas Gebenas bei Paulius Jankūnas.

„Pirmoje pusėje (Thomasas) Walkupas nežaidė, nes turėjome planą duoti pažaisti kitiems. Reikia Alexui (Perezui) žaisti, reikia Rokui žaisti. Tikrai noriu, kad Rokas LKL gautų daugiau minučių. Reikia ir Martinui žaisti. Mes organizacijoje tikime jo galimybėmis.

Tai yra procesas. Tiek Rokas, tiek Martinas mums yra labai svarbūs ir reikia, kad jie pajustų tokias atmosferas kaip Klaipėdos. Jiems čia žaisti su „Žalgiriu“ yra labai svarbu. Alexas gerai dirba savo darbą. Jis šiandien žaidė agresyviai, solidžiai, labai gerai spaudė varžovų įžaidėjus. Tai yra proceso dalis ir jis tame procese jaučiasi gerai“, – rotaciją aiškino Š. Jasikevičius.