Maži, bet stiprūs: ASVEL paguldė ant menčių ir antrąjį Graikijos grandą

Charlesas Kahudi (Eurolygos nuotr.)
2019-10-10 23:58

Prieš Eurolygos sezono startą ryškiais turnyro autsaideriais laikyti Vilerbano ASVEL krepšininkai įrodinėja, kad jie buvo nurašyti per anksti.

Prancūzijos čempionai antrojo turo mače dramatiškai 79:78 parklupdė Atėnų „Panathinaikos“ ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės – prieš savaitę po ASVEL kojomis krito ir kita Graikijos ekipa, Pirėjo „Olympiakos“.

Svečiai iš Atėnų pirmavo beveik visų rungtynių metu, o dar po trijų ketvirčių PAO turėjo net 13 taškų pranašumą – 63:50.

Visgi ASVEL ketvirtajame kėlinyje pakilo į lemiamą šturmą. Vilerbano ekipa likus 4 minutėms jau atsiliko tik 63:67, bet po Deshauno Thomaso dvitaškio likus pusantros minutės „Panathinaikos“ pranašumas išaugo iki 5 taškų – 78:73.

ASVEL pergalę lėmė puikiai sužaistos paskutinės rungtynių akimirkos. Dvitaškį pataikė Liviu Jeanas-Charlesas, tolimą metimą pridėjo Charlesas Kahudi, o šeimininkams apsigynus baudos metimu juos į priekį išvedė Jordanas Tayloras.

PAO lemiamai atakai dar turėjo 14,2 sek., tačiau padrikoje atakoje Nickui Calathesui pataikyti į krepšį nepavyko.

„Panathinaikos“ tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas – prieš savaitę graikai namie nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“.

ASVEL: Davidas Lighty 18 (3/5 trit.), Tonye Jekiri 15 (6/10 dvit., 12 atk. kam.), Charlesas Kahudi 10.

„Panathinaikos“: Deshaunas Thomasas 22 (9/13 metimai, 6 atk. kam.), Jimmeris Fredette'as 18 (4/6 trit.), Nickas Calathesas 13 (8 rez. perd., 7 kld.).