Irano moterys pirmą kartą po 38 metų įleistos į futbolo stadioną

Iranietės po ilgos pertraukos pirmąkart įleistos į futbolo stadioną
Iranietės po ilgos pertraukos pirmąkart įleistos į futbolo stadioną
  © SCANPIX
BNS
2019-10-10 18:38

Irano moterys ketvirtadienį, pirmą kartą po ilgų dešimtmečių, buvo įleistos į sostinės stadioną stebėti futbolo rungtynių.

Teherano stadione „Azadi“ šalies komanda susitinka su Kambodžos rinktine, varžydamasi dėl teisės dalyvauti 2022 metų Pasaulio futbolo čempionate.

Tarptautinei futbolo federacijai (FIFA) pagrasinus suspenduoti šiiitišką respubliką dėl prieštaringai vertinamos politikos „tik vyrams“, Teheranas išskyrė 4 tūkst. bilietų moterims. Iranas žiūrovių moterų į futbolo ir kitus stadionus neįleido nuo 1981 metų.

Pareigūnai ėmėsi specialių apsaugos priemonių, tvarkai palaikyti buvo atvežtos moterys policininkės.

Sprendimas priimtas po to, kai susideginti pabandė jauna iranietė, sužinojusi apie jai gresiančią įkalinimo bausmę už tai, kad persirengusi vyru ji prasmuko į Irano futbolo stadioną.

Iranas yra paskutinė pasaulio valstybė, įsileidusi moteris į futbolo stadionus. Neseniai draudimą moterims gyvai stebėti futbolo rungtynes atšaukė Saudo Arabija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.