Japonija ruošiasi supertaifūnui: atšauktos regbio rungtynės, pavojuje atsidūrė ir F1 lenktynės

Japonijos F1 gerbėjas
Japonijos F1 gerbėjas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-10-10 17:24

Link Japonijos krantų artėjantis supertaifūnas „Hagibis“ pasiekė aukščiausią kategoriją, o dėl jo jau imami koreguoti sporto renginių tvarkaraščiai.

Ketvirtadienį oficialiai pranešta, kad šeštadienį turėjusios vykti dvejos pasaulio regbio čempionato rungtynės atšaukiamos – neįvyks Anglijos ir Prancūzijos bei Naujosios Zelandijos ir Italijos akistatos.

Šeštadienį įvyks tik Airijos ir Samoa rinktinių rungtynės, kadangi jos suplanuotos kur kas piečiau esančiame Fukuokos mieste, kai tuo tarpu taifūno smūgio tikimasi šiaurinėje šalies dalyje.

Didžiausią dilemą kol kas išgyvena „Formulės 1“ lenktynių organizatoriai. Suzukos trasa yra visai netoli Tojotos miesto, kuriame turėjo vykti jau atšauktos zelandų ir italų regbio rungtynės.

Taifūnas visai netoli trasos gali atsidurti jau penktadienį, kai vyks dvejos treniruotės, tačiau didžiausią smūgį Suzukos apylinkės greičiausiai patirs šeštadienį, kuomet turėtų būti surengta trečioji treniruotė ir kvalifikacija.

F1 gerbėjai jau svarsto, kad greičiausiai pasikartos 2004 ir 2010 m. scenarijus, kai Japonijos „Grand Prix“ kvalifikacija buvo nukelta į sekmadienio rytą ir vyko prieš pat lenktynes.

„FIA (Automobilių sporto federacija – Alfa.lt), „Formulė 1“, Suzukos trasos vadovai ir Japonijos automobilių federaciją atidžiai stebi „Hagibis“ taifūną ir jo galimą įtaką Japonijos GP lenktynėms, – teigiama oficialiame F1 pranešime. – Daroma viskas, kad būtų sumažinta galima taifūno įtaka mūsų tvarkaraščiui, tačiau sirgalių, lenktynių dalyvių ir Suzukos trasos saugumas yra mūsų prioritetas.

Ir toliau stebėsime situaciją ir pateiksime daugiau informacijos.“

Tiesa, F1 gali lengviau atsikvėpti bent jau dėl to, jog taifūnas turėtų būti praėjęs iki sekmadienio popietės, kuomet turi įvykti lenktynės. Visgi net ir tokiu atveju lenktynėms gręstų didžiulio lietaus tikimybė, o tai taip pat gali turėti įtakos jų atšaukimui.

Iki šiol per beveik septynis dešimtmečius trunkančią šio sporto istoriją dar nebuvo atvejo, kai būtų tekę nukelti lenktynes.