A. Mickevičiaus bibliotekoje – įdomių renginių gausa

Infoteka
Infoteka
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2019-10-10 16:23

Spalio mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyks daug nemokamų renginių: ir muzikinių, ir literatūrinių, ir skirtų šeimoms su vaikais. Kviečiame sužinoti išsamiau apie juos ir sakome: „Iki pasimatymo bibliotekoje!“

Spalio 15 d. 18 val. Didžiojoje salėje vyks Aleksandro Žirgulio ir Dominyko Urbo knygos „Laiškų dialogas“ pristatymas. Dalyvaus knygos sudarytoja, literatūrologė dr. Ilona Čiužauskaitė, aktorius Eimantas Bareikis, literatas, asociacijos „Slinktys“ pirmininkas Juozas Žitkauskas.

Spalio 17 d. 18 val. kviečiame į „Jewish Art Festival in Lithuania“ renginį – susitikimą su Ukrainos kino bei teatro aktoriumi ir režisieriumi Valerijumi Čigliajevu ir Aleksandro Rubinovo režisuotą spektaklį „Play after Play“. Renginys vyks Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, Vilnius Jewish Public Library Vilniuje, Gedimino pr. 24. Žiūrovus kviečiame registruotis e. p. info@vilnius-jewish-public-library.com.

Spalio 18 d. 17.30 val. kviečiame į Adomo Mickevičiaus skaityklą, kur paskaitą „Adomo Mickevičiaus jaunystė ir studijos“ skaitys istorikas Eduardas Budrys. Pirmajame paskaitų ciklo „Pažįstamas nepažįstamas Mickevičius“ susitikime bus kalbama apie A. Mickevičiaus jaunystę. Sužinosime apie poeto nuotykius, vėliau įkvėpusius pono Tado scenas. Atrasime „baisiąją kelionę“ į Vilnių, klajones po jo universiteto auditorijas ir kalėjimo kameras. Seksime A. Mickevičių slaptų organizacijų pogrindžiais. Atskleisime aistringas ir komplikuotas šio romantiko meilės istorijas, o tarp jų ir pirmąsias kūrybines pergales.

Spalio 21–25 d. 11 val. mūsų bibliotekos Parodų salėje vyks „Senjorų dienos internete“. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose. Akcijos tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Nuo pirmadienio iki penktadienio senjorai ir visi norintys smagioje draugijoje nuo 11 val. galės žiūrėti vis kitas vaizdo transliacijas, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti. Internetiniuose seminaruose savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalysis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. O senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias.

Spalio 22 d. 17.30 val. kviečiame į Vokiškai kalbančių skaitytojų klubą. Tai tradicinis mūsų bibliotekos projektas, vienijantis vokiečių kalba kalbančius miestelėnus. Smagūs pašnekesiai, maloni aplinka ir jaukios diskusijos vokiečių kalba. Susitikimas vyks Austrų ir šveicarų literatūros skaitykloje.

Spalio 24 d. 18 val. Didžiojoje salėje vyks filmo „Microbirth“ peržiūra. „Microbirth“ – tai tarptautiniu lygiu pripažintas 60 minučių dokumentinis filmas, kurį sukūrė trumpametražių bei dokumentinių filmų kūrėjai Toni Harman ir Alexas Wakefordas (JAV). Filmo dėmesio centre – žmogaus kūne esančių mikroorganizmų sąsaja su jo aplinkybėmis, kuriomis šis žmogus gimė. Autoriai kalbina įvairių pasaulio šalių mokslininkus bei medikus, dirbančius su mikrobioma susijusiose srityse, siekdami sužinoti, kaip gimdymas ir gimimas atrodo būtent iš mikroperspektyvos. Lietuvos Dulų asociacija kviečia naujausius mokslinius tyrimus pristatantį filmą pažiūrėti kūdikio besilaukiančias šeimas, tėvus su vaikais, nėštumo ir gimdymo srityje dirbančius specialistus, medikus, visuomenės sveikatos specialistus, mokslininkus ir mokslo įstaigų studentus, taip pat visuomenę, kuri domisi mokslo naujovėmis. Filmas yra anglų kalba su lietuviškais titrais.

Spalio 25 d. 16 val. Adomo Mickevičiaus skaitykloje kviečiame į susitikimą „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“. Edukaciniame užsiėmime gurkšnodami arbatą iš samovaro išgirsite apie asmeninio pobūdžio raštus, pamatysite atminimų albumų, prisiminimų, laiškų, dainų sąsiuvinių pavyzdžių vaizdų, papasakosime, į kokias informacijos saugyklas jie sugula, kaip tvarkomi. Savo istorijomis su mumis dalysis vilnietė Gražina Drėmaitė – restauratorė, paminklosaugininkė, įžymiojo Vlado Drėmos (1910–1995) dukra.

Spalio 26 d. 11.30 val. kviečiame į dekupažo pradžiamokslį „Suteik daiktui antrą gyvenimą“. Panaudotos taros, seni ar nusibodę drabužiai, sugedę prietaisai... Visa tai dažniausiai keliauja į konteinerius. Visgi daugelis šių daiktų dar gali mums patarnauti, virsti naudingu įrankiu ar net meno kūriniu. Pabandykime įsivaizduoti: sena skardinė virsta pieštukine, senas butelis – dailia vaza. Šių nemokamų dirbtuvių metu susipažinsime su dekupažo technika, jos galimybėmis ir daiktui suteiksime antrą gyvenimą. Edukacijos trukmė – 2 val. Priemonėmis ir perdirbamais daiktais pasirūpinsime mes, o noru pažinti ir kurti – jūs! Susitinkame Kūrybos laboratorijoje (2 aukštas). Norinčius dalyvauti prašome registruotis e. paštu asta.kazakeviciute@amb.lt arba telefonu (8 5) 2107040.

Spalio 26 d. 18 val. kviečiame į ansamblio Duo FluPia koncertą „Meditation“. Muzikinės grupės sudėtyje – fleita ir fortepijonas. Vilmantė ir Kristina yra profesionalios modernios klasikos atlikėjos, baigusios aukštuosius mokslus Lietuvoje ir užsienyje. Ansamblis Duo FluPia susibūrė 2013 m. Šįkart koncerte – minimalistinė ir meditatyvinė, kurioje vietą rado ir mūsų gerbiamo J. S. Bacho, ir vieno žymiausių minimalistų Ph. Glasso muzika. Taip pat skambės tokie kompozitoriai kaip A. Pärtas, J. Massenet, P. Gaubert'as ir kt.

Šeimadieniai Vaikų bibliotekoje

Šeštadieniais 12 val. Vaikų bibliotekoje vyksta smagūs užsiėmimai šeimoms su vaikais. Spalio 12 d. vyks knygos „Baltprausys“ skaitymai su kamishibai („popieriaus teatro“) teatriuku, spalio 19 d. vyks knygos „Baisieji Alano dantys“ skaitymai ir popierinių krokodilų dirbtuvės, o spalio 26 d. vyks knygos „Kaimynė už kampo“ skaitymai ir gyvatėlių dirbtuvėlės. Užsiėmimai skirti 3–6 metų vaikams su visa šeima.