Su Lazdynų baseinu nudegusiam Vilniui – grėsmė antrąkart užlipti ant to paties grėblio

Griaunami Profsąjungų rūmai
Griaunami Profsąjungų rūmai
  © Paulius Peleckis / Fotobankas

Vilniaus savivaldybė šią savaitę sulaukė blogų naujienų – paaiškėjo, kad viena iš Lazdynų baseiną statančių bendrovių bankrutuoja. Tačiau ant to paties grėblio gresia užlipti antrą kartą – Profsąjungų rūmus trečiadienį griauti pradėjusi bendrovė priklauso tam pačiam verslininkui, kuriam priklauso ir neseniai pavadinimą pakeitusi bei bankroto bylą paskelbusi „Irdaiva“.

Pieš kelias savaites pavadinimą į „Active Construction Management“ pakeitusi „Irdaiva“ jau bankrutuoja – bendrovės vadovas Vitas Lopinys kreipėsi į teismą, teigdamas, kad bendrovė dėl finansinių sunkumų nebegali tęsti veiklos.

Vilniaus Lazdynų baseiną stato „Irdaivos“ vadovaujamas konsorciumas, į kurį, be bankrutuojančios bendrovės, įeina „MG Baltic“ koncerno bendrovė „Mitnija“, „Axis Power“, „Montuotojas“ ir „HSC Baltic“. Projekto kaina – 21,8 mln. eurų.

Prieš kelerius metus viešuosiuose pirkimuose aktyviai dalyvavusi ir valstybinius užsakymus vykdydavusi „Irdaiva“ su rimtesniais iššūkiais susidūrė 2016 m., kai bendrovė dėl galimo sukčiavimo ir kitų nusikalstamų veikų pateko į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos akiratį.

Verslininkas – vienas, statybų bendrovės – kelios

Vienintelis bankrutuojančios „Irdaivos“ akcininkas – verslininkas Irmantas Kubilius. Tačiau statybų srityje veikiančiam verslininkui likti be pajamų šaltinio negresia, mat veiklą kol kas sėkmingai vykdo kita jam priklausanti bendrovė – „Statybų kodas“.

Ar „Statybų kodas“ nesirengia pasekti „Irdaivos“ pavyzdžiu, kol kas neaišku – su I. Kubiliumi susisiekti šiomis dienomis nepavyksta.

„Statybų kodas“ yra viena iš dviejų bendrovių, trečiadienį pradėjusių ant Tauro kalno esančių Profsąjungų rūmų griovimo darbus. Jei ši bendrovė bankrutuotų, Vilniaus savivaldybei tektų spręsti ne tik dėl Lazdynų baseino, bet ir Profsąjungų rūmų iškilusias problemas.

Situacija savivaldybės netenkina

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis Alfa.lt sakė, kad kol kas „Active Construction Management“, buvusios „Irdaivos“, paskelbtas bankrotas neigiamų pasekmių Lazdynų baseino statybai neturi – bendrovė nepaskelbė bankroto paėmusi pinigus, tačiau neatlikusi darbų.

„Visada „Irdaivai“ mokama pagal aktus, kuriuos pasirašo techninė priežiūra ar užfiksuoja antstoliai. Mokama yra už atliktus darbus“, – sakė P. Poderskis. Administracijos direktorius teigė, kad bendrovė buvo gavusi avansą, tačiau šiuo metu jis yra seniai panaudotas.

P. Poderskis sakė, kad su taip pat I. Kubiliui priklausančiu „Statybų kodu“ kol kas sunkumų nekyla.

„Kažkokių rizikų ten neįžvelgiu, nes pačios sutartys yra aiškiau apibrėžtos“, – teigė savivaldybės administracijos direktorius.

Tačiau „Irdaivos“ reputacija gali atsiliepti ir „Statybų kodui“. P. Poderskis sakė, kad, nors dėl pastarosios bendrovės šiuo metu nusiskundimų nėra, situacija savivaldybei kelia rūpesčių, kuriuos ateityje gali tekti spręsti visai atsisakant I. Kubiliaus bendrovių paslaugų.

„Statybų kodas“ yra švari bendrovė, kurią I. Kubilius įkūrė pats. Ta situacija mūsų nelabai džiugina, kad jis iš „Irdaivos“ pinigus persimetė ten ir dabar startuoja naujai. Mano supratimu, tokie žmonės turėtų tiesiog nebedirbti rinkoje. Manau, kad bus įdėta pakankamai pastangų, kad su jais atsisveikintume su visam. Bet kol kas situacija yra tokia, kokia yra – konkursai laimėti“, – sakė P. Poderskis.

Su Lazdynų baseinu nudegusiam Vilniui – grėsmė antrąkart užlipti ant to paties grėblio

Griaunami Profsąjungų rūmai
+2